komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Wspólnie działania policjantów z dolnośląskiego komisariatu wodnego ze strażą rybacką

wtorek, 2.6.2020 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Policyjni wodniacy wspólnie ze strażą rybacką przeprowadzili działania na terenach Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Zbiornika Mietkowskiego. Akcja wymierzona była między innymi w zachowania kłusownicze, ale także miała na celu zapewnienie ogólnie pojętego bezpieczeństwa nad wodą. Działania tego typu będą prowadzone zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

W dniach 30 - 31 maja br. policjanci z Komisariatu Wodnego przeprowadzili wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie kłusownictwu. Funkcjonariusze przy użyciu łodzi motorowej, pojazdu terenowego oraz policyjnego quada patrolowali tereny Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Zbiornika Mietkowskiego. Celem akcji było przede wszystkim ujawnianie zachowań naruszających przepisy Ustawy o rybactwie śródlądowym, ale też zwracanie uwagi na jednostki pływające oraz sprawdzanie ich wyposażenia, posiadanych uprawnień przez sternika oraz stanu trzeźwości.

Niestety najczęstszą przyczyną podejmowanej interwencji był wjazd pojazdem mechanicznym na nieckę zbiornika retencyjnego, w większości przez osoby dokonujące połowu ryb, chcące dla wygody podjechać autem jak najbliżej lustra wody. W większości takich przypadków policjanci stosowali pouczenia. W dwóch ekstremalnych sytuacjach, związanych z rozjeżdżaniem dna niecki zbiornika przez samochody terenowe, zastosowane zostało postępowanie mandatowe. W czterech przypadkach grzywną w drodze mandatu karnego ukarane zostały osoby dokonujące połowu ryb bez stosownych uprawnień.

Działania tego typu będą kontynuowane przez policyjnych wodniaków. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, policjanci w trakcie takich akcji będą też zwracać uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku nad wodą.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele