komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Wrocławskie Targi Wolontariatu w Galerii Dominikańskiej

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1068
kategorie artykułu:

8 listopada odbędą się Wrocławskie Targi Wolontariatu. W tym roku gościć je będzie Galeria Dominikańska. Lokalne organizacje pozarządowe i instytucje publiczne zaprezentują tam ofertę współpracy kandydatom na wolontariuszy. Wydarzenie adresowane jest do każdego, kto interesuje się wolontariatem, chce poznać ciekawe inicjatywy lub bezinteresownie włączyć się w pomaganie innym. 

Już po raz piąty wrocławskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne przedstawią swoje propozycje współpracy kandydatom na wolontariuszy. W tym roku Wrocławskie Targi Wolontariatu odbędą się w piątek, 8 listopada 2019 r., po raz pierwszy – w Galerii Dominikańskiej. W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu wystawców na 30 stoiskach informacyjnych. Zaplanowano pokazy, prezentacje multimedialne, grę terenową, animacje i konkursy. 

Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich wrocławian: studentów, młodzieży szkolnej i pracującej, seniorów, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów wolontariatu i wszystkich tych, którym bliska jest idea wolontariatu. To wydarzenie, podczas którego każdy będzie mógł bezpośrednio spotkać się z organizacjami, poznać ciekawe inicjatywy i oferty, a także podjąć współpracę z wybranymi podmiotami.

Targi będą okazją do tego, aby m.in. spotkać wolontariuszy z innych krajów oraz dowiedzieć się, jak można spełniać marzenia dzieci. Wśród wystawców znajdą się m.in.: Fundacja Dr Clown, Fundacja Mam Marzenie, Narodowe Forum Muzyki, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Bank Żywności we Wrocławiu, Fundacja Oświatowa Sollers Expert i wiele innych.

- Galeria Dominikańska chętnie angażuje się w akcje społeczne. Jeśli możemy włączyć się w ich organizację, robimy to z pełnym przekonaniem i z przyjemnością udostępniamy naszą przestrzeń. Wrocławskie Targi Wolontariatu mają szczególny wymiar – są miejscem skupiającym ludzi działających na rzecz pomocy innym, służą nawiązywaniu kontaktów i wymianie doświadczeń między osobami z różnych środowisk. Cieszę się, że tego typu wydarzeń przybywa, a my mamy możliwość stać się ich częściąmówi Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej. 

Organizatorem targów jest Wrocławskie Centrum Wolontariatu Stowarzyszenie „Żyj Kolorowo!”. Działanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Promocja wolontariatu we Wrocławiu”. 

Wrocławskie Targi Wolontariatu odbędą się w piątek, 8 listopada 2019 r., w godz. 10.00 – 18.00. 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele