Wrocławskie spotkanie klimatyczne "Rodzina z ekopotencjałem"

czwartek, 23.3.2023 15:17 133 0

Warsztaty ZERO WASTE, wykład, dyskusja, premiera aplikacji Gobeeco – tak swoje 10. urodziny będzie świętować Fundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości. Wraz z grupą Rodzice dla Klimatu organizuje wrocławskie spotkanie klimatyczne, które odbędzie się 25 marca w godzinach 11 – 14 w Strefie Partycypacji ODLOT.

Na wspólnym wydarzeniu obu organizacji nie zabraknie atrakcji dla małych ekologów. W planie m.in. warsztaty z upcyklingu (gniotki ze zużytych skarpetek, kwiaty z rolek po papierze toaletowym), strefa domowej piankoliny, gry planszowe, gra  łowienie odpadów z oceanu i ekologiczne memory. Animator będzie zajmował się dziećmi w trakcie całego wydarzenia.

Zaplanowano również warsztaty ZERO WASTE dla każdego, kto chciałby stworzyć domowy kosmetyk lub wielorazową torbę na zakupy wykonaną z T-shirtu. O 12:00 wykład poprowadzi Marta Zwolińska, autorka podcastu „Po Co To Eko”. Wykład wprowadzi do tematu panelu dyskusyjnego, podczas którego uczestnicy zadadzą sobie pytanie: „Jak rozmawiać o ekologii?”. Wśród gości znajdą się m.in. Adam Zawada (Nowa Nadzieja), Marta Zwolińska, Julia Rokicka (Biorecykling) i Danuta Łukasińska (Ekopotencjał).

Fundacja zaprezentuje również rezultat jednego z projektów dofinansowanych przez program Erasmus+, który współtworzyła. Jest to aplikacja Gobeeco, która wspiera ekologiczne nawyki w domu, pracy, w przestrzeni publicznej, w trakcie podróży.

Grywalizacja dostępna jest pod adresem www.game.gobeeco.eu w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Każdy będzie mógł świętować urodziny fundacji, kosztując wegańskiego tortu w wykonaniu wrocławskiej restauracji Bez Lukru. Przewidziano też przerwę kawową z wegańskimi przekąskami. W trakcie wydarzenia dostępny będzie również Dzielnik Wrocławski – inicjatywa Ekopotencjału i grupy Foodsharing Wrocław, polegająca na dzieleniu się niepotrzebnymi przedmiotami. Każdy będzie mógł coś przynieść i podać dalej w obieg lub coś zabrać coś dla siebie. Mogą to być np. zabawki dla dzieci, książki, ubrania, perfumy czy drobny sprzęt elektryczny.

Sobota, 25 marca 2023 r.
Rozpoczęcie: 11.00
Zakończenie: 14.00
Miejsce: ODLOT. Strefa Partycypacji. Ul. Piłsudskiego 34, 50-033 Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)