komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Wrocławskie protesty Konfederacji wobec ustawy "Bezkarność +"

wtorek, 15.9.2020 14:31 , komentarze: 2 , odsłony: 812
kategorie artykułu:

W ubiegłym miesiącu Sejm Rzeczypospolitej był miejscem kuriozalnego zdarzenia. 14-go sierpnia grupa posłów spróbowała wnieść pod obrady Sejmu poprawki do istniejącej już ustawy z 2-go marca 2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Najbardziej skandalicznym zapisem wnoszonych poprawek jest art. 10d., którego treść brzmi:
,,Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”

Konfederacja jasno i zdecydowanie zwraca uwagę, że powyższe słowa to jawna i nikczemna legitymizacja każdej zbrodni w imię walki z tzw. pandemią. Co uderzające, ten kompromitujący Prawo i Sprawiedliwość przepis nie ma znamion tymczasowości, a z treści zawartych w poprawce wynika, że znajdzie on również zastosowanie do czynów popełnionych przed wejściem procedowanych zapisów w życie.
To wydarzenie bezprecedensowe w historii polskiego stanowienia prawa, obok którego nie można przejść obojętnie.Tym bardziej, że już jutro, w środę 16 września, wspomniane poprawki wracają na sejmową wokandę.
W przeddzień procedowania tego bulwersującego dokumentu, Kluby Konfederacji w całej Polsce połączyły swoje siły na potrzeby akcji informacyjnych, protestacyjnych oraz interwencyjnych w lokalnych biurach poselskich.
We Wrocławiu przed południem przy pl. Solidarności 1/3/5, gdzie swoje siedziby mają okręgowi posłowie PiS-u, członkowie i sympatycy Konfederacji odwiedzili  biura poselskie członków partii rządzącej, a następnie zorganizowali konferencję prasową. Głos zabrali  Damian Ciuraj – lider wrocławskiego Klubu Konfederacji, Paweł Chmielewski oraz Marta Czech – oboje z Korony Grzegorza Brauna. Wszyscy zgodnie i wprawnie obnażyli niegodziwość wprowadzanych przepisów. Nie zabrakło członków pozostałych konfederacyjnych ugrupowań – partii KORWiN oraz Ruchu Narodowego.

Po południu konfederaci raz jeszcze zgromadzili się pod biurami zwolenników bezkarności i bezprawia w ramach spontanicznej pikiety. Informacje rozchodzące się z megafonu, ulotki oraz przygotowane plakaty wzbudzały ciekawość przechodniów. Akcja informacyjna została przeprowadzona również na wrocławskim Rynku, gdzie spotkała się z bardzo przyjaznym odbiorem. Niemniej, sam powód manifestowania jest zatrważający, a wszystkie działania interwencyjne i alarmujące Konfederacji mają na celu wywarcie takiej presji wśród polityków PiS, która położy kres próbom forsowania podobnych samowolnych zapisów.
źródło: mat. prasowe

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele