Wrocławski Teatr Lalek: Propozycje na długi weekend

sobota, 1.5.2021 12:00 169 0

Wygląda na to, że na nasze spotkania przy placu Teatralnym 4 będziemy musieli jeszcze
poczekać – co najmniej do 29 maja. Ale mamy też dobrą wiadomość: tuż po otwarciu,5 czerwca, zaprosimy Was na premierę. Na Dużej Scenie trwają właśnie intensywne próby do spektaklu LOT PRZEZ TĘCZĘ  w reżyserii R. Kasiukiewicza - więcej o spektaklu tutaj.
A to nie ostatnia nasza premiera przed wakacjami!

Niezależnie od  sytuacji epidemicznej staramy się pozostawać tak blisko Was, jak tylko to możliwe. Przed długim weekendem serdecznie zapraszamy na naszą platformę VOD na spektakle online, które możecie oglądać z całą rodziną w wybranym przez Was czasie i miejscu.

W tej chwili na wyciągnięcie ręki są dla Was:

NOC BEZ KSIĘŻYCA (5+) na podst. książki Etgara Kereta i Shiry Geffen
w reżyserii Maćko Prusaka.
Maćko Prusak potrafił obudzić w sobie dziecko podczas pracy nad tym widowiskiem. Wymusił na aktorach zaskakujące pauzy i zwolnienia działań scenicznych. Młodzi widzowie rewelacyjnie wypełniali te wszystkie fragmenty własnymi skojarzeniami. Spektakl Prusaka sprawnie ożywiał i inspirował dziecięcą wyobraźnię. Siedząca za mną czterolatka co chwilę wybudzała mnie z transu okrzykiem lub zaskakującym komentarzem.
Mirosław Kocur, teatralny.pl

Kliknij TUTAJ aby dowiedzieć się więcej o przedstawieniu

KRZYWIRYJEK (6+) w reżyserii Roberta Jarosza.
Robert Jarosz potrafi rozmawiać z młodą widownią o sprawach trudnych bez moralizatorstwa. (…) Krzywiryjek zaryzykował pokazanie dzieciom, że światy rzeczy, słów i obrazów nie są tożsame. To, co wydaje się realne, może okazać się pozorem, tak jak wymuszony uśmiech malucha na fotografii.
Jolanta Kowalska, teatralny.pl

Kliknij TUTAJ aby dowiedzieć się więcej o przedstawieniu

Na nieco starszych widzów czekają:

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (13+) duetu Maria Wojtyszko/Jakub Krofta. W tym świecie tyle jest inteligentnego poczucia humoru, że spektakl z przyjemnością obejrzą go nie tylko gimnazjaliści i licealiści, do których jest adresowany, ale także dorosła część publiczności.
Małgorzata Matuszewska, Gazeta Wrocławska

TUTAJ dowiesz się więcej o przedstawieniu


POMNIK (14+) na motywach „Gottlandu” Mariusza Szczygła w reżyserii Jiřía HavelkaRozliczenia z systemami totalitarnymi nie należą do łatwych. Ofiary, cierpienie, zniewolenie to nie są tematy, z których da się żartować tak, by nie zranić tych, którzy pamiętają. Jiri Havelka potrafi opowiadać o tych trudnych czasach z lekkością, bez patosu – żart, przerysowanie, groteskę łączy z faktami, archiwalnymi materiałami. Wychodzi mu to znakomicie. „Pomnik” to przede wszystkim ciągle aktualna przestroga przed absurdalnym kultem jednostki, który, jak pokazuje historia, sprowadza narody na manowce.
Agnieszka Kołodyńska, wroclaw.pl

TUTAJ dowiesz się więcej o przedstawieniu

Spektakle są dostępne na naszej platformie VOD:

https://vod.teatrlalek.wroclaw.pl
Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł

 Przedstawienia można obejrzeć  po wykupieniu dostępu. Nagrania będą dla Was dostępne przez cały czas, dzięki czemu możecie je obejrzeć o dowolnej, wybranej przez siebie porze. Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach dostępnych na platformie VOD znajdziecie na stronie: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl

Teatr jest na wyciągnięcie ręki, do zobaczenia na VOD!
Bądźcie zdrowi i do zobaczenia wkrótce!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz