komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 24 września 2018

Gerarda, Ruperta

Wrocławski Dom Literatury organizatorem Literackiej Nagrody Europy Środkowej

poniedziałek, 10.9.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 117
kategorie artykułu:

Miło nam poinformować, że od tegorocznej edycji to właśnie Wrocławski Dom Literatury zajmuje się organizacją Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”.

       Foto: pixabay 

Wrocławski Dom Literatury to miejska instytucja kultury powołana do realizacji projektów literackich i promocji czytelnictwa we Wrocławiu i w regionie. 

Zespół WDL ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń literackich, takich jak choćby Wrocławskie Targi Dobrych Książek, gromadzące rokrocznie ponad stu wystawców i  odwiedzane przez kilkadziesiąt tysięcy gości. Współpracuje z organizatorami najważniejszych imprez literackich i kulturalnych (zarówno w regionie, jak i w Polsce) i  wraz z wydawcami z całego kraju organizuje festiwale i spotkania autorskie. Ma ich na koncie już setki, włączając w to imprezy masowe, jak choćby „Booker” we Wrocławiu ­ -  literackie święto Olgi Tokarczuk. 

Jednym z celów powołania WDL była integracja życia literackiego w mieście i szeroko pojętym regionie. Instytucja podejmuje kolejne kroki w tym kierunku: nawiązuje nowe kontakty i stale poszerza działalność. Przykładem może być polsko-czesko-niemiecki projekt rezydencji literackich, który wspiera twórczą współpracę z literackimi środowiskami naszych sąsiadów. WDL jest także wrocławskim operatorem Sieci Miast Schronienia Pisarzy ICORN.

WDL jest także organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji „Silesius”,  który od 2016 roku towarzyszy Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej „Silesius”, co pozwoliło wzbogacić program Nagrody oraz przybliżyć twórczość nominowanych i laureatów szerszemu gronu odbiorców. Od dwóch lat WDL blisko współpracuje z Literacką Nagrodą Europy Środkowej „Angelus” oraz z Bruno Schulz. Festiwal  - imprezą towarzyszącą Nagrodzie.

WDL to wreszcie prestiżowe wydawnictwo Warstwy - unikatowy w skali ogólnopolskiej projekt wydawnictwa miejskiego.

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.9.2018 08:00
piątek, 14.9.2018 09:12
środa, 12.9.2018 13:22
poniedziałek, 10.9.2018 08:55
piątek, 7.9.2018 09:22
monitoring GPS
Sklep AZE
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
części Samsung
Wypożyczalnia osuszaczy
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki