komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 14 listopada 2018

Rogera, Serafina

Wrocławski Dom Literatury ogłasza nabór na literackie rezydencje artystyczne

niedziela, 17.6.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 401
kategorie artykułu:

Jest to pierwszy program rezydencyjny organizowany przez wrocławską instytucję.  Miesięczne pobyty rezydencyjne dla polskich pisarzy i ilustratorów w Klasztorze w Broumovie są efektem współpracy z Czeskim Centrum Literackim. Literackie rezydencje są drugim etapem działań zapoczątkowanych w ramach czesko-niemieckiego projektu, który realizowany jest od kwietnia do czerwca 2018. Dzięki temu niewielkie zabytkowe miasteczko Broumov, położone w Sudetach, na powrót staje się miejscem spotkania kultur Czech, Polski i Niemiec.

Rezydencje polsko-czeskie będą realizowane od września do listopada 2018. Podczas trzech sesji, z których każda trwać będzie miesiąc, jeden autor z Czech i jeden autor z Polski będą przebywać w Domu Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Zgłoszenia przyjmowane są od pisarzy uprawiających wszystkie gatunki literackie, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych i komiksów, a także polsko-czeskich duetów twórczych. Czeskich rezydentów rekrutuje Czeskie Centrum Literackie przy Bibliotece Ziemi Morawskiej, natomiast polskich – Wrocławski Dom Literatury. Pobyt w Klasztorze jest współfinansowany przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia rezydentom także wsparcie logistyczne.

Podczas każdego z miesięcznych pobytów autorzy będą pracowali nad własnymi projektami, a także włączą się twórczo w ogólną ideę projektu rezydencyjnego, która brzmi „Przed granicą, ponad granicą”. Wrocławski Dom Literatury wraz z partnerami zapewniają zakwaterowanie w pokojach gościnnych w Domu Literackim na terenie Klasztoru Broumov, stypendium, a także możliwość prezentacji projektów podczas spotkań w Broumovie. 

Termin składania wniosków upływa 15 lipca 2018. Wytyczne oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie www.domliteratury.wroc.pl

Organizator projektu, Wrocławski Dom Literatury, to samorządowa instytucja kultury zajmująca się literaturą i promocją czytelnictwa. To również miejsce spotkań pisarzy, czytelników, wydawców i wszystkich, którym literatura jest bliska. Instytucja wydaje książki w ramach Wydawnictwa Warstwy, organizuje spotkania autorskie, dyskusje, warsztaty, panele i festiwale literackie (w tym Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius), a także dwa ważne ogólnopolskie wydarzenia targowe (Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY – od 2010 r. – oraz Wrocławskie Targi Dobrych Książek – od 1992 r.). Istotnym elementem działalności instytucji jest edukacja literacka dzieci, młodzieży i dorosłych. Dom Literatury zajmuje się także współpracą w zakresie projektów literackich na arenie ogólnokrajowej i międzynarodowej (m.in. przy projekcie Światowych Stolic Książki UNESCO), jest także operatorem Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia Pisarzy (ICORN) we Wrocławiu.

 

Wasze komentarze


piątek, 9.11.2018 11:39
wtorek, 6.11.2018 13:41
czwartek, 1.11.2018 10:00
piątek, 26.10.2018 09:52
Sklep AZE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
New-House
Wypożyczalnia osuszaczy
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
części Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
monitoring GPS
Kserokopiarki