komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 26 stycznia 2020

Tymoteusza, Michała

Wrocławianie stawiają na zdrowie! Dane z raportu

czwartek, 9.1.2020 07:05 , komentarze: 0 , odsłony: 543
kategorie artykułu:

Zapowiada się bardzo zdrowy 2020 rok - wyniki „Noworocznego Sondażu Pyszne.pl” Każdy dzień jest dobry na pozytywne zmiany w życiu, a szczególnie 1 stycznia. „Noworoczny Sondaż Pyszne.pl” pokazuje, że Polacy, w tym wrocławianie, chętnie podejmują postanowienia. W tym roku aż 93% Polaków chce pozytywnych zmian w swoim życiu.

Z jakich obszarów chcielibyśmy czerpać więcej satysfakcji? Jakie restauracje we Wrocławiu pomogą nam w podejmowaniu nowych decyzji życiowych w 2020 roku? Pierwszy dzień roku to termin bardzo umowny, jednak tuż przed jego nadejściem Polacy lubią spędzać dużo czasu na podsumowaniach, rankingach i planach. Wielu z nas podejmuje postanowienia noworoczne. Na pytanie, czego będą dotyczyły w 2020 roku, odpowiada „Noworoczny Sondaż Pyszne.pl”:

● Daliśmy się porwać modzie na zdrowie. Najpopularniejsze są postanowienia związane z odżywianiem – planuje je aż 60% z nas. 54% chciałoby zdrowiej się odżywiać, a 41% - schudnąć. 30% poważnie myśli o rezygnacji z cukru.

● Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że aż 48% respondentów planuje w 2020 uprawiać więcej sportu. 41% chciałoby poprawić jakość swojego snu, kierując się przysłowiem „sen to zdrowie”.

● Nie chodzi tylko o ciało, ale także o duszę. Co jeszcze Polacy zamierzają zrobić, aby stać się lepszą wersją siebie? Przede wszystkim 29% respondentów podkreśliło, że chce inwestować w swój rozwój osobisty. 34% ankietowanych zamierza przeczytać więcej książek, a 31% chętnie nauczy się nowego języka lub podszkoli dotychczasowe umiejętności.

● Work life balance - przede wszystkim równowaga. 10% badanych chce wprowadzić tę zasadę w swoim życiu. 35% osób chce spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, a 16% - częściej być OFFLINE. 

Pyszne.pl sprawdziło, jakie są najczęściej zamawiane zdrowe dania we Wrocławiu:

● KASZA I PASZA – Śniadania i obiady – wrocławianie uwielbiają to miejsce ze względu na zupy: ogórkową, barszcz ukraiński oraz marokańską zupę Harira.

● Bez Lukru – to bez wątpienia raj dla wegan. Najbardziej popularnymi daniami są tu: rosół warzywny z makaronem, Burger Tajski oraz sałatka Burak Pieczony.

● Takoyaki Asian Street Food – azjatycka kuchnia we Wrocławiu. Lokalni mieszkańcy chętnie zamawiają: Takoy Aki, zupę tajską i Yaki Ebi. Zapowiada się bardzo zdrowy Twenty Twenty. Jednak niezależnie od tego, czy w pierwszy dzień nowego roku będziemy jeść sałatkę z jarmużu, czy też planujemy zmienić choćby jeden drobny szczegół w naszej diecie - niech postanowienie noworoczne brzmi: „Niech jedzenie zawsze przynosi Ci radość”.

Dane pochodzą z „Noworocznego Sondażu Pyszne.pl”, przeprowadzonego w grudniu 2019 na grupie 500 respondentów w przedziale wiekowym 18-65 lat.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.1.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele