komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 18 lutego 2019

Szymona, Konstancji

Wrocław: Zazieleńmy 100 ulic na 100-lecie niepodległości!

niedziela, 8.7.2018 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 243
kategorie artykułu:

Zielony Departament, Zarząd Zieleni Miejskiej  oraz Wrocław Rozmawia zapraszają  do  udziału we wspólnie organizowanej akcji zazieleniania wrocławskich ulic! Na ten cel Urząd Miejski Wrocławia przeznaczy 2 mln zł, które pochodzą z tegorocznej akcji „Rozliczam PIT we Wrocławiu”. 

       Fot. pixabay 

Do końca tego roku przy wskazanych przez wrocławian przynajmniej 100 ulicach zaczną pojawiać się drzewa, krzewy i łąki kwietne.  Warunek jest jeden – zazielenią się jedynie działki gminne, ze szczególną preferencją lokalnych i osiedlowych ulic. Posadzone zostaną drzewa i krzewy, a także posiane łąki.

- Zależy nam na tym, aby Wrocław był zielonym miastem i aby w tym zazielenianiu brali czynnie udział mieszkańcy. Chcemy, żeby czuli się u siebie, żeby decydowali o swoim otoczeniu. To bardzo ważne. Lokalne zielone miejsca oprócz tego, że pięknie wyglądają, wprowadzają dobry nastrój do sąsiedzkich spotkań - mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia. 

Co należy zrobić?

Wskazać na mapie Wrocławia ulicę, plac, skwer  - miejsce, w którym Zarząd Zieleni Miejskiej będzie mógł posadzić drzewo,  krzew czy też posiać łąkę kwietną. Swoje lokalizacje można zgłaszać przez trzy tygodnie od najbliższego poniedziałku, tj. od 9 do 30 lipca.

Przygotowujemy aplikację, która od 9 lipca będzie dostępna na portalu wroclaw.pl. Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy chętnie wezmą udział w naszej akcji. Proces weryfikacji zgłoszeń zajmie nam z 3-4 tygodnie, ale liczymy na jak największą liczbę propozycji lokalizacji. Im więcej mieszkańców weźmie udział, tym lepiej – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. 

Na mapie, którą uruchomimy od poniedziałku (9 lipca, godz. 9.00)na stronie miasta znajdą się lokalizacje zaproponowane przez mieszkańców.Propozycje muszą zawierać krótki opis miejsca (nazwa ulicy, odcinek do nasadzenia lub zasiania), rodzaj zieleni: drzewo, krzew lub łąka kwietna. Każde zgłoszenie należy potwierdzić  kodem SMS. 

- Na jednym osiedlu realizujemy nasadzenia przy maksymalnie 5 ulicach. Zależy nam, aby nowa zieleń pojawiła się w możliwie różnych częściach miasta i miała możliwie różną formę. Ale byłoby idealnie, gdyby mieszkańcy zgłaszając swoje pomysły, identyfikowali się z tymi drzewami. To będą ich drzewa, posadzone przez ZZM - mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.

Kiedy?

Decyduje kolejność zgłoszeń. Zarząd Zieleni Miejskiej zazieleni pierwszych 100 pozytywnie zweryfikowanych lokalizacji. Propozycje będą merytorycznie weryfikowane przez ZZM. Akcja sadzenia drzew, krzewów i siania łąk kwietnych  rozpocznie się jesienią tego roku.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
piątek, 15.2.2019 15:59
czwartek, 14.2.2019 11:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki