Wrocław Trophy już 2 lipca

poniedziałek, 28.6.2021 14:00 1177 0

Już 2 lipca startuje turniej piłkarski Wrocław Trophy. Młodzi piłkarze z ośmiu krajów rywalizować będą przez trzy dnia na boiskach zlokalizowanych na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W tym roku do zawodów zgłosiło się sto drużyn z ośmiu krajów, co w sumie daje ponad 1000 uczestników.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że w tym roku bicie rekordów frekwencji nie będzie realne. Widzimy, że tego typu imprezy, w związku z pandemią, wciąż cieszą się znacznie mniejszym powodzeniem, niż to było przed dwoma laty – mówi Mateusz Zieliński – główny organizator zawodów. – Nas cieszy przede wszystkim fakt, że możemy wrócić, że turniej w ogóle ma szansę się odbyć i z tego, że przyjedzie do nas aż około 2000 młodych piłkarzy z ośmiu krajów. W tym roku będziemy gościć przede wszystkim polskie drużyny, ale także ekipy z: Czech, Słowacji, Niemiec, Hiszpanii, Francji, a także z Cypru i Maroka. Reprezentacje tych dwóch ostatnich krajów będą debiutować w turnieju, co też jest dla nas dużym wydarzeniem – przyznaje Mateusz Zieliński.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzynastu kategoriach wiekowych, dziesięciu dla chłopców (U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15 oraz U19). Mecze będą rozgrywane w systemie 2x15 minut dla kategorii wiekowych od U8 do U13, natomiast dla kategorii od U14 do U19 2x20 minut. Każda z drużyn rozegra minimum 6 meczów podczas 3 dni turniejowych. Zawody będą wyglądać nieco inaczej w porównaniu do poprzednich edycji. W związku z covidowymi obostrzeniami zmuszeni byliśmy zrezygnować z uroczystej ceremonii otwarcia na Wrocławskim Rynku. Natomiast w niedzielę 4 czerwca wszystkich zapraszam na Pola Marsowe na Stadionie Olimpijskim. Odbędzie się tam oficjalna ceremonia medalowa pod hasłem UEFA RESPECT. Zorganizujemy również tak zwaną FUN ZONĘ z wieloma atrakcjami zarówno dla uczestników turnieju, jak i dla wszystkich wrocławian. Ważne jest także to, że z wybranych trzech boisk będziemy prowadzić transmisję na naszym oficjalnym kanale YouTube – Wrocław Trophy. Serdecznie zapraszamy do śledzenia rywalizacji.

Głównymi organizatorami zawodów jest holenderska fundacja Euro-Sportring przy współudziale Młodzieżowego Centrum Sportu, Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej rozegrany zostanie pod patronatem Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka oraz Marszałka Województwa Dolnośląskie Cezarego Przybylskiego.

- W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować naszym partnerom bez, których organizacja turnieju nie byłaby możliwa. Przede wszystkim Miastu Wrocław w osobie Pana Prezydenta Jacka Sutryka, a także Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego Panu Cezaremu Przybylskiemu, Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej na czele z Panem Andrzejem Padewskim, a także Młodzieżowemu Centrum Sportu – Wrocław, Akademii Wychowania Fizycznego oraz Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu Parasol Wrocław – kończy Mateusz Zieliński.

Przypomnijmy, że w poprzedniej, siódmej edycji zawodów udział wzięło 202 drużyn z 20 krajów. W sumie po 22 wrocławskich boiskach biegało około 4 000 młodych piłkarzy. Rozegrano 650 meczów. W roku 2020 zawody nie mogły się odbywać z powodów ograniczeń spowodowanych pandemią.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)