komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 14 grudnia 2018

Alfreda, Izydora

Wrocław: sprzedawali przez internet rzeczy, których nawet nie posiadali!

piątek, 10.8.2018 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 548
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając operacyjnie, namierzyli osoby podejrzane o liczne oszustwa w sieci. Policjanci potwierdzili, że podejrzani, korzystając z popularnych portali aukcyjnych, oferowali do sprzedaży towary, których nie mieli. Działając w ten sposób oszukali ponad 140 osób z ternu całego kraju. Wpadli w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Fabryczna, gdy wystawiali do sprzedaży kolejne przedmioty. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

       Fot. pixabay

8 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali osoby podejrzane o liczne oszustwa. 

Policjanci zapukali do drzwi jednego z domów na terenie dzielnicy Fabryczna, gdzie przebywała 33-letnia ob. Mołdawii i 24-letni ob. Ukrainy. Oboje byli w trakcie działań w ramach swojego przestępczego procederu.

Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani korzystając ze znanych portali aukcyjnych, oferowali do sprzedaży przedmioty, których faktycznie nigdy nie mieli. Gdy ktoś zdecydował się na zakup, pobierali należną kwotę i towaru nie wysyłali.

Na przełomie ostatnich kilku miesięcy oszukali ponad 140 osób z ternu całego kraju. Łącznie mogliby wyłudzić pieniądze w kwocie ponad 62 tys. złotych. 

Prowadząc tą sprawę wrocławscy policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 

Zatrzymani za oszustwa odpowiedzą teraz przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 10.12.2018 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kserokopiarki
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Teagle
cz??ci Samsung
Sklep AZE
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork
biura do wynaj?cia
monitoring GPS
Wypo?yczalnia osuszaczy