komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Wrocław się zazielenia!

wtorek, 12.2.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 218
kategorie artykułu:

Wiosną tego roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi w parkach, na zieleńcach i przy ulicach ponad 1100 drzew i 36,5 tysiąca krzewów. Nowe nasadzenia pojawią się w całym mieście, od jego serca - Rynku - po peryferyjne osiedla jak Lipa Piotrowska, Wojszyce, czy Pracze Odrzańskie. Uzupełnimy też drzewa i krzewy z akcji 100 ulic na 100 lat Niepodległości - 215 drzew i prawie 13 tysięcy krzewów w południowej i zachodniej części miasta.

Szczególnie dużo roślinności niskiej i średniowysokiej pojawi się w nowo utworzonym parku na Gaju przy ul. Strońskiej czy w Parku Słowackiego w centrum, a w samym Parku Skowronim zostanie nasadzonych aż 137 drzew. W trakcie trwania 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej posadzimy też symboliczne 40 drzew upamiętniających to wydarzenie, a w ramach projektu WROśnij zapraszamy do wspólnego sadzenia drzew w Parku Mamuta w sobotę 13 kwietnia.

Przed nami także kolejny etap realizacji projektu Grow Green, czyli zazielenienia Ołbina – stworzenie zielonej alei z ul. Daszyńskiego oraz 7 parków kieszonkowych (głównie w podwórkach). W ramach projektu rewitalizujemy też część Skweru Ludzi ze Znakiem „P” (przy ul. Nowowiejskiej). Przetargi na realizację tych zadań w trybie zaprojektuj i wybuduj ogłoszą Wrocławskie Inwestycje.

Grow Green jest projektem z programu Horyzont 2020,  dotyczący finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego głównym celem jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji - od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii. Zazielenienie Ołbina ma służyć zbadaniu, w jaki sposób zastosowanie roślinności zwiększa możliwości adaptacyjne miasta do zmian klimatu. Pierwsza faza projektu Grow Green obejmowała konsultacje z mieszkańcami, które prowadziła Fundacja EkoRozwoju w 2018 r. oraz zaproponowanie koncepcji na realizację zielonych przestrzeni, które opracowała Pracownia Architektury Krajobrazu Dworniczak. 

Wrocław będzie też aplikował o środki z Komisji Europejskiej na projekt GRIDHO. Będzie to kontynuacja projektu Grow Green, ale w zakresie edukacji ekologicznej, dotyczącej adaptacji miasta do zmian klimatu i błękitno-zielonej infrastruktury.

Fot. Pixabay

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 17.5.2019 19:45
piątek, 17.5.2019 13:41
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki