komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 15 listopada 2018

Alberta, Leopolda

Wrocław nagrodzony na Smart City Expo w Chinach

wtorek, 11.9.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 233
kategorie artykułu:

Wrocław podczas globalnego szczytu City Expo w Chinach odebrał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie wręczano dla Wrocławia już po raz trzeci, a aplikacja stolicy Dolnego Śląska została nagrodzona za piętnaście projektów wykorzystujących inteligentne rozwiązania w przestrzeni miejskiej, służące polepszeniu życia mieszkańców i dwa projekty związane z zielenią.

Aplikacja konkursowa składana przez Urząd Miejski Wrocławia obejmowała w sumie siedemnaście projektów m.in. Open Data, ITS, detekcję wolnych miejsc na parkingach dla autobusów turystycznych, inteligentne oświetlenie na wzorcowym osiedlu Wuwa 2, Smart Folow - system, dzięki któremu pracownicy MPWiK łatwo mogą szybciej zlokalizować  awarie wodociągowej.

Nagrodę w imieniu prezydenta Wrocławia odebrała Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

- Niezmiernie się cieszę, że wrocławskie rozwiązania zostały docenione przez światowej klasy ekspertów. Wielokrotnie byliśmy zapraszani na scenę, aby opowiadać o naszych inteligentnych rozwiązaniach. To wydarzenie kolejny raz udowodniło, że możemy być dumni z Wrocławia. - relacjonuje Szymczak-Pomianowska.

Wrocław dostał nagrodę w kategorii Top Level Designe, czyli za działania na wielu polach i w różnych dziedzinach. Doceniono wrocławskie inicjatywy związane z wykorzystywaniem technologii w rozwoju miast oraz przedsięwzięcia związane z ekologią. Nagrodę za projekt transportowy otrzymała również firma Nokia, która ma siedzibę we Wrocławiu i z którą współpracujemy. 

Konkurs organizuje fundacja Prospective & Innovation i China Centre for Urban Development, a w tym roku wręczenie nagród odbywało się w Ningbo. 

 

Wasze komentarze


sobota, 10.11.2018 19:14
czwartek, 8.11.2018 11:00
środa, 7.11.2018 11:00
1
niedziela, 4.11.2018 14:51
1
Wypożyczalnia osuszaczy
Teagle
monitoring GPS
części Samsung
New-House
Sklep AZE
Kserokopiarki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork