WKK w półfinale Suzuki I Ligi Mężczyzn

niedziela, 18.4.2021 11:19 349 0

WKK W PÓŁFINALE SUZUKI I LIGI MĘŻCZYZN
Z bilansem 3-0 zespół z Wrocławia awansował do półfinału rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. W nim zagra ze zwycięzcą pary Górnik Trans.eu Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska, w której prowadzą wałbrzyszanie 2-0.

Zespół WKK zakończył rundę zasadniczą na trzecim miejscu z bilansem 22-8, a ćwierćfinałowym rywalem było szóste Miasto Szkła Krosno. Wrocławianie pokonali tę drużynę w lidze 98:88 na wyjeździe oraz 102:80 u siebie. W barwach podkarpackiej ekipy gra dwóch zawodników, którzy niegdyś byli w WKK – Mateusz Szczypiński (wychowanek) oraz Bartosz Ciechociński.
Na tym etapie rozgrywek drużyna ze stolicy Dolnego Śląska przegrała zaledwie trzy mecze domowe (z ekipami z Warszawy, Słupska oraz Łańcuta). Swojego terenu nie oddała w poprzedni weekend, gdy rozpoczęły się ćwierćfinały. W obu meczach pokazała się jako zespół lepszy, z większą liczbą koszykarskich atutów. Na Podkarpacie podopieczni Tomasza Niedbalskiego jechali z bilansem 2-0.
Sobotni mecz w Krośnie lepiej zaczął się dla miejscowych graczy. Obie ekipy miały jednak problemy z celnością, jednak pierwsze minuty spotkania wskazywały, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Tak faktycznie było, bo wynik aż do końcówki czwartej kwarty był na styku. W drugiej połowie WKK znacznie bardziej zaczęło wykorzystywać swojego lidera – Piotra Niedźwiedzkiego – na którego zatrzymanie sposobu nie znaleźli gracze Miasta Szkła. Brak zawodnika o podobnych gabarytach co środowy wrocławian, nietrafione trójki i błędy w obronie zemściły się na gospodarzach. Seria 10-0 graczy z Dolnego Śląska przyczyniła się do tego, że zwycięstwa nie dali sobie wyrwać i ostatecznie wygrali 72:62, awansując do półfinału rozgrywek.

MIASTO SZKŁA KROSNO - WKK WROCŁAW 62:72 (16:12, 17:23, 14:13, 15:24)
KROSNO: Czujkowski 24, Wieloch 14, Szczypiński 10, Oczkowicz 9, Ciechociński 2, Żmudzki 2, Krzywdziński 1, Ciesielski 0
WKK: Niedźwiedzki 20, Prostak 14, Sitnik 9, Koelner 8, Grzeliński 8, Patoka 7, Jędrzejewski 4, Rutkowski 2, Matusiak 0