komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Wernisaż Grzegorza "Cheeby" Walusia - "Święta Woda"

wtorek, 7.7.2020 14:47 , komentarze: 0 , odsłony: 556
kategorie artykułu:

Zapraszamy na wernisaż Grzegorza "Cheeby" Walusia pt. "Święta woda". Odbędzie się on już w czwartek 9 lipca 2020 r. o godz. 19:00 we wrocławskim QHotelu (ul. Zaolziańska 2), a wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia 2020. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny, natomiast ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną obowiązują zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/851865-5 .

Podczas wernisażu zabierzemy Państwa w daleką orientalną podróż ku przygodzie, a przewodnikiem będzie Grzegorz Waluś - znany głównie w kręgach muzycznych jako "Cheeba", twórca tekstów i wokalista zespołu Eastwest Rockers, który kilka lat temu, zainspirowany podróżą po najdzikszych zakątkach Azji, po dłuższej przerwie wrócił do malowania obrazów.

Będą Państwo mieli również okazję nie tylko obejrzeć, ale i posłuchać dzieł Cheeby - odbędą się dwie premiery muzyczne:
- premiera piosenki „Twierdza”, do której teledysk, tak jak i wiele obrazów Cheeby, powstał na Bali;
- premiera utworu skomponowanego z utalentowaną wrocławską wokalistką Anją Sei.

Wernisaż ubarwi również kolektyw Techo Al Dente, grający orientalną i melodyjną muzykę elektroniczną.

Na Bali wszystko kręci się wokół wody. Krystaliczna woda tryskająca z górskich źródeł to miejsce gdzie składa się ofiary i modli do bóstw. Równowaga między Dharmą – porządkiem a Adharmą – chaosem, jest jak rozważania, czy zastany świat jest zły czy dobry. W duchu takich refleksji, krytyki globalizmu oraz cudów doświadczanych na samym sobie, powstały obrazy składające się na wystawę. 

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele