Weekend Mistrzów Polskiej Ligi Lacrosse

środa, 16.6.2021 14:35 195 0

Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca dowiemy się, która z krajowych drużyn lacrosse sięgnie po tytuł Mistrza Polski. W ramach Weekendu Mistrzów we Wrocławiu odbędą się pojedynki o piąte, trzecie i pierwsze miejsce Polskiej Ligi Lacrosse oraz pokazowy mecz Kosynierów Juniorów. Wszystko to na Stadionie AWF Wrocław w kompleksie Pól Marsowych (budynek P5, ul. A. Mickiewicza 58).

- Tegoroczne rozgrywki krajowej ligi odbyły się w nowej formie – mówi Maciej Krupniewski, organizator wydarzenia. Po sezonie zasadniczym faza play-off nie opierała się na tradycyjnych kolejnych rundach znanych choćby z NBA (np. pierwsza drużyna tabeli kontra szósta, druga kontra piąta, trzecia kontra czwarta itd.), a na specyficznej drabince wzorowanej na amerykańskiej Premier Lacrosse League. Oznacza to, że Kosynierzy po pokonaniu drugiej ekipy w tabeli (AZS Legion Katowice) mieli pewny udział w finale ligi i czekali na swoich przeciwników. Katowiczanie wyeliminowali pozostałe ekipy i staną przed szansą walki o złoto z najbardziej utytułowaną drużyną polskiego lakrosa z Wrocławia, „Kosami”. Nowy system daje też możliwość gry o każde z kolejnych miejsc na koniec sezonu. Dzięki temu w sobotę obejrzymy aż trzy, na pewno zacięte, mecze – tłumaczy Krupniewski.

Jako pierwszy – o 12:00 – rozpocznie się pojedynek o 5. miejsce między Poznań Hussars a Spartans Oświęcim. O 14:30 Kraków Kings i Grom Warszawa powalczą o brązowe medale Mistrzostw Polski. O 16:00 Kosynierzy Juniorzy zagrają w meczu pokazowym, a o 17:30 zawodnicy Kosynierów Wrocław i AZS Legion Katowice rozstrzygną między sobą losy złotych medali sezonu 2021.

Kosynierzy Wrocław wywalczyli dotychczas siedem tytułów Mistrza Polski (na dziewięć sezonów) i jeden Puchar Polski (te rozgrywki odbyły się dotąd tylko raz). W tym roku zanotowali 9 zwycięstw i 1 porażkę w sezonie zasadniczym, a w fazie play-off zapewnili sobie miejsce w finale. Z przeciwnikami w walce o najwyższy stopień podium mierzyli się w tym roku trzykrotnie, za każdym razem zwyciężając: 8:7, 10:9 oraz 14:7.

- Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy faworytami finałowego meczu – mówi Mikołaj Śmigiel, napastnik Kosynierów oraz król strzelców i najlepszy asystujący sezonu. Chyba już przyzwyczailiśmy się do tego, że to na nas ciąży presja i pozostałe ekipy chcą „bić mistrza”. Chcemy udowodnić i przypieczętować swoją dominację w kraju i sięgać wyżej – po trofea europejskie. Zależy nam też na tym, żeby nasza gra cieszyła kibiców. Mamy grać szybko, efektownie i atrakcyjnie zarówno dla znawców i fanów lakrosa, jak i kompletnych nowicjuszy – zapowiada Śmigiel.

Podczas Weekendu Mistrzów istnieje możliwość skorzystania ze strefy dla dzieci, strefy gastronomicznej i stoisk partnerów, a mecz finałowy będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem serwisu internetowego. Wstęp na wydarzenie jest biletowany i kosztuje 30 zł. Wszystkie informacje dostępne są w mediach społecznościowych Kosynierów (www.fb.com/Kosynierzy.Wroclaw) oraz w wydarzeniu „Weekend Mistrzów | Finał Polskiej Ligi Lacrosse”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)