komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 11 grudnia 2018

Damazego, Waldemara

We Wrocławiu będą dyskutować o rozwiązywaniu sporów przez mediacje

piątek, 7.12.2018 10:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Dzięki mediacjom możliwe jest rozwiązywanie sporów bez konieczności konfrontacji stron konfliktu. O tym, kiedy i komu opłaca się skorzystać z tej formy rozstrzygania, będą dyskutować studenci oraz naukowcy podczas konferencji „Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

       Fot. Pixabay

Studenci z Koła Naukowego Prawa Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zapraszają wszystkie osoby zainteresowane tematyką mediacji na konferencję „Mediacje w postępowaniu administracyjnym i sądowym”, która odbędzie się 14 grudnia 2018 r. o godz. 10:30 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiuprzy ul. Fabrycznej 29-31, w budynku A, sala 115 A.

Konferencję objęli swoim patronatem honorowym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Izba Adwokacka we Wrocławiu, Instytut Mediacji TAK, Dolnośląskie Centrum Psychoterapii. 

Mediacje są alternatywną, dobrowolną formą rozwiązywania konfliktów. Polegają na wprowadzeniu pomiędzy zwaśnione strony mediatora, czyli osoby z zewnątrz np. notariusza, który zajmie obiektywne stanowisko w sprawie i pomoże stronom konfliktu dojść do porozumienia. 

- Mediacja dotyczy nie tylko sporów powstałych w wyniku konfliktów cywilnych, gospodarczych, czy małżeńskich i rodzinnych, ale także dotyczy spraw pracowniczych i błędów medycznych. To właśnie problem błędów medycznych oraz roli mediatora w konflikcie pacjenta i lekarza legł u podstaw zorganizowania konferencji. Warto mieć to na uwadze, bo mediacja jest nie tylko tańsza i szybsza od tradycyjnego sporu sądowego. Skutkiem mediacji jest też poprawa relacji międzyludzkich, gdyż są swoistym procesem nauki dialogu i empatii, z pomocą trzeciej strony (mediatora), która zachowuje neutralność, potrafi spojrzeć na problemy z dystansu pozwalając znaleźć nowe możliwości -– mówi dr Joanna Filaber, opiekun Koła Naukowego Prawa WSB we Wrocławiu.

Zapisy - można wygłosić referat lub być wolnym słuchaczem

Istnieje możliwość aktywnego uczestnictwa w konferencji i wygłoszenia referatu w ramach panelu naukowo-eksperckiego. Studenci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN, doktoranci, mediatorzy, praktycy życia gospodarczego – mogą zgłaszać uczestnictwo czynne do 9 grudnia 2018 r. do końca dnia.

Zgłoszenia od wolnych słuchaczy czyli osób, które przyjdą na konferencję aby wysłuchać prelekcji,  przyjmowane są do 13 grudnia 2018 r. do końca dnia.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prowadzona jest rejestracja uczestników przez formularz online. 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
niedziela, 9.12.2018 11:03
niedziela, 9.12.2018 10:40
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Teagle
Wypo?yczalnia osuszaczy
biura do wynaj?cia
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
New-House
cz??ci Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS
Kserokopiarki