komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

W tym tygodniu startuje WROsound!

poniedziałek, 10.6.2019 16:30 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Po zmianie formatu WROsound prezentuje zupełnie nowe podejście w doborze artystów. Na jednej scenie usłyszymy m.in. polski i amerykański rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty oraz dużo wysmakowanej elektroniki.

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski organizowany przez Strefę Kultury Wrocław. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

Przełomowe zmiany

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowano m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impartu klimatycznym podwórku.

Nowy format

Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową ­– wypełnioną muzyką – przestrzeń. Pierwszego dnia festiwalu na scenie pojawi się Sokół, jeden z najlepszych rapowych artystów w kraju oraz jego goście: Pono, Marysia Starosta i Hewra, sensacja ukraińskiej sceny muzycznej – electro-folkowa ONUKA, dynamiczny hip-hopowy duet ze Stanów – Smif-N-Wessun oraz Alfa Mist, eksperymentujący z jazzem, soulem i alternatywnym rapem. Natomiast 15 czerwca występią: Michaela Kiwanuki, soul-folkowa gwiazda z Wielkiej Brytanii, producenci wysmakowanej elektroniki SOHN oraz James Holden oraz Król, jednego z najbardziej utalentowanych polskich muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. 

WROsound 

14-15 czerwca 2019

plac Społeczny, Wrocław

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
sobota, 22.6.2019 13:00
czwartek, 20.6.2019 16:00
czwartek, 20.6.2019 15:00
czwartek, 20.6.2019 13:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork