komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

W sobotę z książką za darmo w MPK!

czwartek, 23.5.2019 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 192
kategorie artykułu:

Już w najbliższą sobotę Strefa Kultury Wrocław zaprasza na 8. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury. Wszyscy, którzy na miejsce wydarzenia - Plac Grunwaldzki - postanowią przyjechać tramwajem lub autobusem, będą to mogli zrobić zupełnie za darmo!

8. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się w najbliższą sobotę na Placu Grunwaldzkim, a czytania na żywo rozpoczną się w 10 miejscach w tym samym czasie i będą powtarzane co 30 minut między 18:00 a 22:30- umożliwi to uczestnikom wysłuchanie wszystkich tekstów. W tym roku ENL organizowany jest pod hasłem „Klasyka na nowo” - selekcja czytanych tekstów składać się będzie ze współczesnych przekładów klasycznych pozycji literackich. 

Wszyscy miłośnicy literatury wybierający się na wydarzenie tramwajem lub autobusem, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – 25 maja z okazji Europejskiej Nocy Literatury, każdy, kto w pojeździe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunkacji będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu komunikacją zbiorową.

W programie Europejskiej Nocy Literatury znalazły się takie literackie ikony jak „Bracia Karamazow” Dostojewskiego, „Proces” Kafki, „Baśnie” Andersena czy „Zgroza w Dunwich” Lovecrafta. W miejscach czytań spotkamy gwiazdy znane z ekranu i sceny – m.in. Ewę Kasprzyk, Jacka Braciaka, Romę Gąsiorowską, Roberta Więckiewicza czy Renatę Dancewicz. 

 Wstęp na wydarzenia w ramach Europejskiej Nocy Literatury jest bezpłatny. Więcej informacji na temat nadchodzącej edycji dostępne jest na stronie Strefy Kultury Wrocław pod adresem: StrefaKultury.pl/EuropejskaNocLiteratury oraz na Facebooku: facebook.com/ENLWroclaw.

Fot: Wysoki Śląsk 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wtorek, 25.6.2019 13:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki