komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

V edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

wtorek, 11.10.2016 15:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1023
kategorie artykułu:

Rusza kolejna, V edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Akcja ma na celu przekonanie wrocławian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

W ramach organizowanych już po raz piąty Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu organizowany jest konkurs dla szkół w formie gry miejskiej. Do udziału w niej jest zaproszona młodzież szkolna w wieku od 11 do 15 lat – uczniowie V i VI klas szkół podstawowych oraz I i II klas gimnazjum. Trasa gry miejskiej, jest dostępna od 10 do 28 października. Dodatkową tegoroczną atrakcją będą warsztaty ekologiczne dla młodzieży, organizowane 27 października (czwartek) w godz. 10.00-15.00 w „Centrum Sztuki Wro” przy ul. Widok 7 oraz w „Zespole Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" MDK im. Kopernika przy ul. H. Kołłątaja 20. Będą to warsztaty projektowania i produkcji przypinek ekologicznych i magnesów na lodówki z papieru, aluminium i folii czyli materiałów, z których np. zbudowane są opakowania wielomateriałowe i nadające się w pełni do recyklingu oraz zabawa polegająca na projektowaniu własnych toreb ekologicznych. Zespoły, które 27 października wyjdą na trasę gry miejskiej mogą skorzystać z zajęć (w miarę dostępności wolnych miejsc). Więcej informacji można znaleźć na stronie – kliknij.

W czasie trwania V Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, w autobusach i tramwajach będzie można obejrzeć także spot edukacyjny, który uczy w jaki sposób można się pozbyć odpadów w sposób łatwy i ekologiczny.

W trakcie trwania Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu mieszkańcy miasta mogą zgłaszać zużyty sprzęt elektryczny do odbioru (bezpłatna usługa „elektrośmieciarki”, szczegóły na www.elektrośmieciarka.pl). Akcję zakończy uroczyste podsumowanie wyników w dniu 24 listopada.

Organizatorem Akcji jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Urząd Miasta Wrocławia, Zespół Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży MDK Kopernik. Honorowy Patronat nad Akcją Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu objął już tradycyjnie Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia.

Niestety wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę ze szkodliwości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – jeśli trafi on na wysypisko lub, co gorsze, do lasu.
W elektrośmieciach znajdują się liczne toksyczne substancje (np. rtęć, kadm, nikiel, ołów), które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu ludzi i zwierząt. Mogą również powodować zmiany klimatu lub powiększanie się dziury ozonowej (izopentan, cyklopentan, freon). Chociaż stanowią zagrożenie, są równocześnie cennym surowcem wtórnym. Akcja „Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu”, poza celem edukacyjnym, ma także przyczynić się do wypełnienia zobowiązań w tym zakresie wobec Unii Europejskiej.

źródło: Wrocław pl

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
czwartek, 25.4.2019 11:11
czwartek, 25.4.2019 09:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork