Uwaga na ul. Ruskiej!

poniedziałek, 20.11.2023 09:55 161 0

Po usunięciu awarii wodociągowej przy ul. Ruskiej 43 rozpoczęły się prace związane z odtworzeniem nawierzchni. W związku z tym od soboty (18 listopada 2023 r.) godz. 5.00 do środy (22 listopada 2023 r.) godz. 5.00 w tym rejonie występują utrudnienia komunikacyjne.

 
Na skutek awarii rurociągu DN350 uszkodzeniu uległa ulica Ruska, która została podmyta przez wyciek. Do odtworzenia jest więc nie tylko fragment jezdni, gdzie wykonany został wykop, ale znacznie większy obszar – ok. 30 metrów jezdni zarówno na prawym, jak i lewym pasie.
 
W pierwszej kolejności należ zdjąć stary asfalt, następnie znajdującą się pod nim kostkę brukową, a także wyciąć stare szyny tramwajowe biegnące pod asfaltem. Dopiero wówczas wykonane zostanie zagęszczenie gruntu, nowa podbudowa drogi, położone zostaną betonowe krawężniki, a następnie – ułożone trzy warstwy asfaltu.
 
Wszystkie te prace – ze względów technologicznych i bezpieczeństwa – wymagają zamknięcia dwóch pasów jezdni ul. Ruskiej. W tym czasie ruch samochodowy będzie odbywał się po buspasie. Prosimy o ostrożną jazdę.
 
Z kolei ruch tramwajowy, a także autobusowy zostanie skierowany objazdem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)