komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 24 września 2018

Gerarda, Ruperta

Ukraińcy z podrobionymi dowodami zatrzymani na autostradzie A4

niedziela, 12.8.2018 11:26 , komentarze: 1 , odsłony: 1429
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, u których ujawnili podrobione rumuńskie dowody osobiste. Dokumenty miały im umożliwić pobyt i pracę w Niemczech.

Do zdarzenia doszło  na dolnośląskim odcinku autostrady A4 podczas kontroli samochodu marki Renault Traffic na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli legalności pobytu przeprowadzonej wobec dwóch obywateli Ukrainy okazało się, że mężczyźni zamierzają udać się do Niemiec aby tam podjąć pracę, pomimo, że nie posiadali stosownych zezwoleń i wiz. To jednak nie był koniec niespodzianek. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili u obywateli Ukrainy rumuńskie dowody osobiste, w których zamieszczone były zdjęcia legitymowanych mężczyzn. Po wnikliwej analizie dokumentów okazało się, że są one podrobione.

Ukraińcy zostali zatrzymani. Cudzoziemcy przyznali, że dokumenty kupili na Ukrainie, płacąc po 200 Euro za sztukę. Rumuńskie dowody osobiste miały im zalegalizować pobyt oraz ułatwić znalezienie pracy w Niemczech. W związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów cudzoziemcy usłyszą zarzuty karne. Grozi im kara dwóch lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej cudzoziemcy zostaną zobowiązani do opuszczenia naszego kraju z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium Polski oraz innych krajów Strefy Schengen.

Czynności prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach.

/SG

 

Wasze komentarze

Trzeba było ich puścić niech jadą.
niedziela, 12.08.2018 21:12 autor: ja
czwartek, 20.9.2018 13:46
3
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wypożyczalnia osuszaczy
części Samsung
biura do wynajęcia
Sklep AZE
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork