Ukradł alkohol wartości ponad 600 złotych

czwartek, 13.1.2022 11:21 160 0

Miłośnika cudzej własności zatrzymali wrocławscy funkcjonariusze na terenie jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych. Mężczyzna ukradł 7 butelek alkoholu, ale „zapomniał” zapłacić należności w wysokości 616 złotych. 32-latek został ujęty przez pracowników sklepu i przekazany patrolowi policji. Dalszą część dnia spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Łupem miłośników cudzego mienia padają różne przedmioty od żywności przez odzież po części samochodowe. Wspólny mianownik to działanie zabronione, a od wartości skradzionego mienia zależy kwalifikacja prawna czynu.

Do tego typu zachowania doszło w jednym z centrów handlowych na terenie wrocławskiego Ołbina, gdzie 32-latek dopuścił się kradzieży. Mężczyzna zabrał z półki alkohol wartości 616 złotych, nie regulując rachunku. Został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi policji.

Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony przez niego towar trafił z powrotem do sprzedaży. Sprawca tego czynu trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje sąd, a zgodnie z artykułem 278 Kodeksu karnego grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)