komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Uczniowie strajkują dla nauczycieli. Jutro demonstracja we Wrocławiu

poniedziałek, 15.4.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 273
kategorie artykułu:

W wyrazie poparcia dla trwającego już drugi tydzień protestu pracowników oświaty zmobilizowali się wrocławscy uczniowie i uczennice. W najbliższy wtorek 16.04 o godz. 17:00 pod Urzędem Wojewódzkim rozpocznie się demonstracja “Strajk Uczniowski! Wrocław”.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. W całym kraju odbywały się manifestacje poparcia, a w sieci ruszyła zbiórka na fundusz strajkowy, która podczas pierwszej doby zebrała ponad milion złotych. Wrocławscy uczniowie organizują specjalną demonstrację poparcia dla strajku w najbliższy wtorek o 17:00.

- Wrocławski Strajk Uczniowski to manifestacja poparcia młodzieży dla strajkujących nauczycieli, oraz postulatów, jakie wysuwają oni wobec strony rządowej – powiedział Adam Kudyba, jeden z organizatorów i uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr XVI – Chcemy w ten sposób pokazać, że nie stoimy obojętnie wobec ich walki o godną płacę i godne traktowanie.

Demonstracji będzie towarzyszyć dodatkowa inicjatywa: możliwość wpisania uwagi do dzienniczka Anny Zalewskiej. Wszystkie wpisy organizatorzy zamierzają zebrać w całość i wysłać minister edukacji.

- To My, młodzi ludzie tego kraju kształtujemy jego przyszłość. Zawód nauczyciela jest porównywalny do zawodu lekarza. Obie grupy odbywają ważne role w rozwoju naszego życia, a tylko jedna zasłużyła sobie na szacunek. Jesteśmy tutaj, by to zmienić – powiedziała Aleksandra Wiśniewska, współorganizatorka strajku, na co dzień ucząca się w XIII LO we Wrocławiu. – Ważne, żeby pokazać empatię nauczycielom.

Na chwilę obecną nie jest znana data zakończenia strajku. Uczniowie zapowiadają wsparcie dla nauczycieli przez cały jego okres.

 

Wasze komentarze


środa, 17.4.2019 07:00
wtorek, 16.4.2019 20:27
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki