komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Tydzień Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu. Jakie atrakcje zaplanowano?

sobota, 14.9.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 397
kategorie artykułu:

Już po weekendzie rozpocznie się wrocławska odsłona Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od poniedziałku do niedzieli na Placu Kościuszki wrocławianie będą mogli wziąć udział w wielu aktywnościach: spacerach i oprowadzaniach, warsztatach, pokazach filmowych, dyskusjach, konkursach z nagrodami. Znamy pełen program ETZT we Wrocławiu.


Trwający od 16 do 22 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to coroczna kampania na rzecz zachęcenia mieszkańców do wyboru ekologicznych środków transportu oraz promująca ideę zrównoważonego rozwoju miasta, zainicjowana przez Komisję Europejską. Jednym z najbardziej rozpoznawalnym wydarzeń całej akcji jest Dzień bez Samochodu przypadający na jego finał, w niedzielę 22 września. Hasło tegorocznego ETZT na całym kontynencie to „Chodź z nami!” - we Wrocławiu w najbliższym tygodniu zmierzać będziemy w stronę placu Kościuszki.

Program ETZT będzie pełen rozmaitych aktywności, które zachęcić mają wrocławian, by - komunikacją miejską, na rowerze, hulajnogą, na deskorolce czy pieszo - odwiedzili jeden z najciekawszych placów w centrum miasta. W programie znalazły się liczne spacery (m.in. po niedostępnych na co dzień zakątkach DH Renoma, a także śladem artystycznej historii okolicy), pokazy filmowe i dyskusje (w Dolnośląskim Centrum Filmowym i Empiku Renoma), zajęcia dla rodzin z dziećmi (przygotowane m.in. przez Vivid Gallery czy Centrum Sztuki WRO), ale też przejazd rowerowy zorganizowany przez Masę Krytyczną, wspólne czytanie książki „Jak rowery mogą uratować świat?", w którym udział wezmą znani wrocławianie, czy wyzwanie przejścia 10 000 kroków dziennie, którego czempioni będą mogli wygrać ciekawe nagrody.

(Kliknij, aby powiększyć) 

 

Wasze komentarze

sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki