komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Tydzień na PWr: Matura, druk 3D i Festiwal Nauki

wtorek, 17.9.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 586
kategorie artykułu:

Chociaż nowy rok akademicki rusza dopiero za dwa tygodnie, to na Politechnice Wrocławskiej już teraz wiele się dzieje. Jutro zapraszamy na Wrocławski Salon Maturzystów, w środę będzie się można dowiedzieć, czy druk 3D to rzeczywiście technologia przyszłości, a w piątek rozpocznie się wielkie święto nauki z matematyką w roli głównej, czyli DFN. 

       Fot. Pixabay

Matura i co dalej?

Jak przygotować się do egzaminu dojrzałości? Jakich błędów unikać i czym się kierować przy wyborze studiów? Odpowiedzi na te pytania przyszli maturzyści będą mogli znaleźć  podczas Wrocławskiego Salonu Maturzystów 2019 (17 września w Centrum Kongresowym PWr, bud. D-20).

Wydarzenie potrwa dwa dni, w godzinach od 8.00 do 15.00, a w programie znalazły się m.in. spotkania na temat matury 2020, prezentacje uczelni wyższych, warsztaty motywacyjne czy rozmowy ze specjalistami od planowania kariery.

Salon Maturzystów to cykliczna impreza, która odbywa się w największych miastach akademickich w Polsce. Organizuje ją portal edukacyjny Perspektywy wraz z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi i uczelniami.

Wrocławska edycja od wielu lat odbywa się na PWr. Wstęp jest bezpłatny, jednak na niektóre spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Druk 3D w przemyśle i medycynie 

Nowe materiały i technologie w druku 3D oraz ich zastosowania biomedyczne to główne tematy międzynarodowej konferencji Additive Manufacturing Meeting (AMM 2019), która w środę, 18 września, rozpocznie się na Politechnice Wrocławskiej.

Spotkanie w budynku H-14 (wyb. Wyspiańskiego 40) skierowane do osób i instytucji zainteresowanych rozwojem oraz wdrożeniem technologii przyrostowych w przemyśle i medycynie. 

Po raz pierwszy w ramach konferencji odbędzie się sesja plakatowa dla młodych naukowców, podczas której studenci, doktoranci oraz młodzi naukowcy (w wieku do 35 lat) zaprezentują swoje osiągnięcia w rozwoju technologii przyrostowych.

Tegoroczna edycja Konferencji AMM została objęta patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i prezydenta Wrocławia.

 

Dolnośląski Festiwal Nauki z matematyką w roli głównej

Blisko 300 wydarzeń przygotowała Politechnika Wrocławska w ramach rozpoczynającego się w piątek, 20 wrześniaXXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W programie przewidziano otwarte wykłady, warsztaty, pokazy eksperymentów, a także debatę oksfordzką i mnóstwo spotkań z pasjonatami różnych dziedzin nauki.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest maksyma Hugona Steinhausa – wybitnego matematyka i humanisty – która brzmi „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”. W ten sposób DFN wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki. Festiwal swoim zasięgiem obejmuje wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty PAN oraz środowiska pozauczelniane.

Do 25 września będzie można zapoznać się z szeroką tematyką prowadzonych na świecie innowacyjnych badań naukowych. W ramach festiwalu o rozwoju transplantacji w Polsce opowie prof. Wojciech Witkiewicz, ceniony specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, angiologii oraz transplantologii.

W trakcie imprezy swoje osiągniecia zaprezentują też koła naukowe, które zajmują się m.in. inżynierią biomedyczną, nanotechnologiami czy projektami kosmicznymi. Będzie okazja przyjrzenia się z bliska takim zagadnieniom, jak lasery światłowodowe, inżynieria chemiczna i mechaniczna czy nietypowe źródła energii.

Wstęp na imprezy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki jest bezpłatny, jednak na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy.

 

Wasze komentarze

sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki