komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Tydzień bez fikcji z 16. Millennium Docs Against Gravity

wtorek, 14.5.2019 18:35 , komentarze: 0 , odsłony: 429
kategorie artykułu:

Za nami pierwszy weekend 16. Millennium Docs Against Gravity! Wypełnione po brzegi sale Dolnośląskiego Centrum Filmowego pokazują, że dla wrocławskiej publiczności rzeczywistość jest zdecydowanie ciekawsza od fikcji. To jednak dopiero początek festiwalowych emocji, bo nadchodzący tydzień obfitował będzie w jeszcze więcej filmowych atrakcji.


Do 19 maja publiczność będzie mogła zobaczyć w Dolnośląskim Centrum Filmowym kilkanaście filmów dokumentalnych dziennie! W programie znajdują się m.in. pierwszy pokaz najnowszego dzieła legendarnego Wernera Herzoga „Herzog / Gorbaczow”„Architektura nieskończoności” w reżyserii Christopha Schauba i dokumentalna opowieść o grupie internetowych oszustów, czyli „Sakawa” Bena Asamoah. Widzowie będą mogli przekonać się też, czy sztuczna inteligencja jest już w stanie zastąpić filmowców („Nowy, lepszy człowiek” Tommy’ego Pallotty i Femke Wolting). 
Zwiastun „Nowy, lepszy człowiek”: https://youtu.be/ikF19-RuMdc

Grand Prix Dolnego Śląska

Trwają także seanse filmów ubiegających się o tegoroczną nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W poniedziałek zobaczyć będzie można dokumentalny debiut Petera Jacksona „I młodzi pozostaną”. Do nagrody nominowany jest też „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?” – wtorkowy pokaz będzie połączony ze spotkaniem z reżyserem obrazu, Roberto Minervinim. Z kolei w środę, po pokazie „Serbki” rozpocznie się spotkanie z dramaturżką Agnieszką Jakimiak o kontrowersyjnej twórczości Olivera Frjilćia. Zwycięzca tegorocznego konkursu ogłoszony zostanie w piątek, 17 maja podczas gali zamknięcia festiwalu, na którym pokazany zostanie też film „My Generation” Davida Batty’ego.

Kino otwarte dla wszystkich

Przez cały tydzień warto też będzie dołączyć do licznych wydarzeń towarzyszących festiwalowi. W poniedziałkowe popołudnie widzowie wraz z Fundacją Katarynka przeniosą się do kina w ciemności (13.05, g. 18:00, po pokazie „A to mój przyjaciel robot”), z kolei w czwartek dowiedzą się więcej o bezpiecznym seksie (16.05, g. 18:00 po filmie „Jonathan Agassi uratował mi życie”). O swoich dziełach opowiedzą też kolejni zaproszeni do Wrocławia twórcy. We wtorek w kinie pojawią się Michał Sulima i Jarek Kotomski (reżyser i producent „Stroiciela Himalajów”), w środę Stefano Liberti, autor „Sojalizmu”, a w czwartek Barbara Miller, reżyserka „Całej przyjemności po stronie kobiet”. W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie także specjalnych odsłon cykli Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Dla dojrzałych festiwalowiczów zajęcia przeprowadzi Akademia Dokumentalna dla SeniorówDyskusyjny Klub Filmowy „Centrum” omówi film „Eksperyment na tratwie”, a podczas City Docs porozmawiać będzie można o przyszłości Europy. Wciąż dostępne są też bilety na weekendowe pokazy Akademii Dokumentalnej OKI DOKI. Rozmowy o filmach i problemach w nich ukazanych poprowadzi psycholożka Anna Olszewska-Konopa.

To tylko część bogatego programu wrocławskiej odsłony 16. Millennium Docs Against Gravity. Pełna siatka projekcji oraz informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na stronie www.mdag.pl.

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach kina oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) także kosztuje 10 złotych. 

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki