komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

Tutaj policja prowadzi pomiary prędkości [ULICE]

piątek, 12.10.2018 06:00 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Policjanci w codziennej służbie realizują wiele różnego rodzaju zadań na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, a także użytkownikom jednośladów i pojazdów silnikowych. Działania funkcjonariuszy wpływają też na ilość wypadków i kolizji, których jak wiemy, niejednokrotnie główną przyczyną bywa nadmierna prędkość. Dziś policjantów kontrolujących jak szybko jeżdżą kierowcy i czy robią to zgodnie z przepisami spotkamy m.in. na poniżej wymienionych ulicach.

Pomiary prędkości będą dziś prowadzone na ulicach: Granicznej, Żmigrodzkiej, Mickiewicza, Kochanowskiego, Klecińskiej, Opolskiej, Grabiszyńskiej, Legnickiej, Karkonoskiej, Jeziorańskiego, Sobieskiego, Kochanowskiego, Ślężnej, Gorlickiej, Maślickiej, Prackiej, al. Wiśniowej, al. Piastów oraz na osi ulic Grunwaldzka-Bruckera. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu kontrole pomiaru prędkości realizować będą też w miejscowościach: Długołęka, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Żórawina, Byków, Borowa, Stępin, Bąków i Śliwice.

Na drogach spotkamy też funkcjonariuszy pełniących służbę w radiowozach, które wyposażone są w wideorejestratory. Policjanci w takich właśnie autach działać będą m.in. na drogach krajowych nr  S8, 94, 98, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz na obwodnicy Leśnicy.

Ponadto kontrola prędkości będzie prowadzona również w miejscach realizacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Pism mieszkańców, celem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscach wskazanych przez społeczność lokalną.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzą także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, a także wymagane do kierowania dokumenty.

Działaniami objęci zostaną wszyscy użytkownicy pojazdów, a ich celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz kierowcom. Tego typu kontrole zmierzające też w konsekwencji do ograniczenia ilości wypadków i kolizji, będą cyklicznie realizowane przez policjantów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
sobota, 20.10.2018 07:00
piątek, 19.10.2018 16:00
piątek, 19.10.2018 11:00
piątek, 19.10.2018 08:45
Teagle
biura do wynajęcia
części Samsung
Sklep AZE
New-House
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS