komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Tu spotkasz artystów z Brave Kids [HARMONOGRAM]

środa, 26.6.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 971
kategorie artykułu:

We Wrocławiu trwa jubileuszowa edycja Brave Kids. Przez dwa tygodnie 30 artystów z Peru, Palestyny oraz Indii będzie prezentować swoje talenty. Sprawdźcie, gdzie ich spotkacie. 

W tym roku do Wrocławia przyjechały hinduskie tancerki z Mumbaju, sześcioosobowa grupa dzieci z Demokratycznej Szkoły w Huamachuco w Andach oraz palestyńscy akrobaci z szkoły cyrkowej z Zachodniego Brzegu. Wraz z Brave Kids z zagranicy we Wrocławiu zobaczymy również wrocławską grupę Kid's New Circus, która może się pochwalić nie tylko jazdą na monocyklu, żonglerką czy umiejętnością chodzenia na szczudłach, ale także poezją miganą.Uczestnicy projektu Brave Kids przez dwa tygodnie będą spotykać się z wrocławianami podczas artystycznych pokazów w całym mieście. Za nami jest już pokaz dla szkół w teatrze oraz niezwykle barwna Wielka Parada na wrocławskim Rynku. – Spotkanie młodych artystów z tak odmiennych od siebie kultur sprawia, że każdy pokaz, każdy warsztat jest niesamowitą przygodą. Chcemy, by mieszkańcy Wrocławia także poczuli tę niesamowitą atmosferę -zauważa Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.

W ramach Brave Kids wrocławianie będą mogli zobaczyć młodych artystów podczas specjalnego Finału organizowanego w Centrum Historii Zajezdnia (28 czerwca). Zwieńczeniem wizyty Brave Kids we Wrocławiu będą aż dwa, odrębne finałowe spektakle. 7 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu najpierw wystąpią największe talenty z poprzednich lat – Brave Kids Reunion, a dwa dni później uczestnicy tegorocznej edycji m.in. z Kolumbii, Peru, Korei i Gruzji. Bilety na oba Finały są już w sprzedaży, a ceny rozpoczynają się od 10 zł.  

Tegoroczna edycja Brave Kids jest wyjątkowa, bo w tym roku projekt obchodzi swoje 10. urodziny. Do tej pory w Brave Kids wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Kalendarium wydarzeń

28 czerwca

Finał Brave Kids Wrocław

CH Zajezdnia,

ul. Grabiszyńska 184,

godz. 18:00-19:00

Wielokulturowy pokaz artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Polski, Indii, Palestyny i Peru. W programie m.in. tańce andyjskie i sztuczki cyrkowe. Finał to zwieńczenie dwutygodniowych warsztatów Brave Kids prowadzonych modelem „dzieci uczą dzieci”.

Wydarzenie bezpłatne

4 lipca – 8 lipca

Seminarium Brave Kids

Wrocław i Oborniki Śląskie 

Seminarium to spotkanie przedstawicieli organizacji, instytucji oraz osób zainteresowanych poznaniem projektu Brave Kids, uczestniczeniem w kolejnych edycjach z własną grupą lub zorganizowaniem Brave Kids w swoich miejscowościach. Uczestnicy seminarium dowiedzą się, jak zorganizować w swoim mieście projekt Brave Kids, poznają jego know-how, spotkają młodych ludzi z całego świata uczestniczących w Brave Kids 2019 (uczestników i liderów), zobaczą Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz dowiedzą się, jak dołączyć do tego wyjątkowego projektu. Seminarium prowadzone w języku angielskim.

Organizator pokrywa koszty seminarium, a uczestnicy koszty transportu, zakwaterowania oraz wyżywienia. Kontakt: bravekids@bravefestival.pl

 

7 lipca

Wielki Finał Brave Kids Reunion 

Teatr Polski we Wrocławiu,

ul. G. Zapolskiej 3, Wrocław,

godz.16:00-17:00

Wielki Finał Brave Kids Reunion, w ramach którego spotkają się uzdolnieni artystycznie uczestnicy poprzednich edycji projektu - utalentowana młodzież z Ugandy, Indii, Iranu, Nepalu, Gruzji i Polski. 

Bilety od 10 zł – można je zakupić TUTAJ: https://bit.ly/2X0TTxV

 

7 lipca

Przedpremierowy Pokaz Wielkiego Finału Brave Kids

Teatr Polski we Wrocławiu, 

ul. G. Zapolskiej 3, Wrocław, 

godz.19:00-20:00

Na przedpremierowym pokazie Wielkiego Finały Brave Kids zobaczymy 100 artystów w barwnych kostiumach ze swoim przedpremierowym show. Przedpremierowy Pokaz odbędzie się dwa dni przed Wielkim Finałem.

Bilety można kupić od 10 zł.

 

9 lipca 

Wielki Finał Brave Kids, 

Teatr Polski we Wrocławiu, 

ul. G. Zapolskiej 3, Wrocław, 

godz.18:00-19:00

Wielki Finał Brave Kids to spektakl, który łączy to co najlepsze w każdej kulturze. W tym roku na scenie Teatru Polskiego wystąpią młodzi artyści z Kolumbii, Peru, Korei, Indii i wielu innych krajów i stworzą wspólne kolorowe widowisko o jedności różnych kultur.

Bilety można kupić od 10 zł.

fot. Mateusz Bral

 

Wasze komentarze

piątek, 7.8.2020 13:07
czwartek, 6.8.2020 15:46
piątek, 31.7.2020 10:29
piątek, 17.7.2020 09:38
czwartek, 9.7.2020 08:15
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele