Trzeźwy poranek? Niestety nie wszyscy byli trzeźwi

poniedziałek, 7.6.2021 11:56 216 1

Policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili w weekend działania prewencyjne pn. „Trzeźwy Poranek”. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w godzinach od 7:00 do 9:00 mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców przemieszczających się po drogach miasta i powiatu. Skontrolowano 672 kierowców i niestety okazało się, że 6 z nich jechało pojazdami po alkoholu. Rekordzista tego zestawiania miał go ponad 3 promile w organizmie. Wszystkim zatrzymano uprawnienia do kierowania i o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że oprócz ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, które stwarzają na drogach nietrzeźwi kierowcy, popełniają też przestępstwo opisane w art. 178 kodeksu karnego lub wykroczenie z art. 87 kodeksu wykroczeń.

Czas podsumować policyjne działania pn. ,,Trzeźwy Poranek", które w weekend realizowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Kontrole prowadzono o godzinach od 7:00 do 9:00, na większości dróg miasta i powiatu wrocławskiego.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby kierujące samochodami oraz motocyklami są trzeźwe i w ciągu zaledwie kilku godzin, skontrolowali aż 672 kierowców. Niestety nie wszyscy użytkownicy dróg jechali zgodnie z przepisami. Policjanci zatrzymali sześciu kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

Rekordzistą tego niechlubnego zestawienia był 34-letni mężczyzna, który jechał jedną z ulic w gminie Siechnice. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pojazd odholowano pomocą drogową, a mężczyzna trafił do aresztu.

Wszyscy wyeliminowani z ruchu kierowcy, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego podobnie działającego środka, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy może zostać także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, nawet do 15 lat.

Tego typu działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, nadal będą cyklicznie kontynuowane przez policjantów.

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 07.06.2021 19:14
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz