Trwa remont sieci wodociągowej na Psim Polu [Foto]

czwartek, 23.3.2023 08:00 206 0

Na skrzyżowaniu ulic Piwnika Ponurego i Kłokoczyckiej trwa remont magistrali wodociągowej. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zleciło pracę, by w przyszłości uniknąć dużych awarii wodociągowych, takich jaka zdarzyła się w sierpniu 2022 roku. Pracownicy remontują sieć wodociągową metodą „rura w rurę” – do dotychczas funkcjonującego rurociągu wprowadzili nową rurę o nieco mniejszej średnicy, dzięki temu powstało podwójne zabezpieczenie.

Koszt modernizacji to ok. 400 tys. złotych. Na czas prowadzenia robót firma zbudowała tymczasowy rurociąg (tzw. bypass), który zapewnia wodę mieszkańcom. Przełączenie się z magistrali na bypass wiązało się z nocnym wyłączeniem wody w tym rejonie. Po remoncie wodę trzeba będzie wyłączyć jeszcze raz, by z powrotem wpiąć się w wyremontowaną sieć, o czym na pewno MPWiK będzie informować. Dzięki tej modernizacji zmniejszy się awaryjność sieci wodociągowej na tym odcinku.

Na koniec prac, czeka nas ponowne przepięcie z bypassa w wyremontowaną sieć. Będzie się to wiązać z czasowym obniżeniem ciśnienia wody w tym rejonie. W nocy z 24 na 25 marca 2023 roku, od godz. 23.00 w piątek do godz. 12.00 w sobotę nastąpi obniżone ciśnienie wody do zaniku włącznie na osiedlach: Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce.

 Prace związane z wyłączeniem wody prowadzone są w weekend ze względu na przedszkola, szkoły, przychodnie pracujące w tygodniu, które nie mogą działać w przypadku braku wody.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)