Transport z lekami utknął w korku na autostradzie. Pomogli policyjni motocykliści

wtorek, 9.8.2022 10:53 213 0

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał informację, że w związku z utrudnieniami w ruchu powstałymi przez zdarzenie drogowe, na autostradzie zatrzymał się pojazd transportujący pilnie potrzebne leki, bez możliwości kontynuacji jazdy. Do akcji wkroczyli policyjni motocykliści i zapewnili sprawny przejazd do celu, którym była klinika przy ulicy Skłodowskiej we Wrocławiu.

Policyjni motocykliści z Wydziału Ruchu Drogowego zapewnili kierującemu pojazdem transportującym leki przejazd do jednej z wrocławskich klinik. Niestety kierowca zatrzymał się na 139 kilometrze autostrady A4, ponieważ wcześniej doszło nieopodal do zdarzenia drogowego, które spowodowało utrudnienia w ruchu i uniemożliwiało dalszą jazdę.

Czasu pozostało niewiele, a leki pomimo, że były przewożone w specjalnych warunkach, a konkretniej umieszczone w suchym lodzie utrzymującym temperaturę -20 stopni Celsjusza, mogły ulec zepsuciu. 

Pojazd przebył bardzo długą drogę, ponieważ wyjechał z jednego z niemieckich miast, które położone jest blisko granicy z Francją oraz Szwajcarią, dlatego też każda minuta była na wagę złota.

Na szczęście z pomocą przyszli niezawodni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Podjęli oni pilotaż do celu, którym była klinika przy ulicy Skłodowskiej we Wrocławiu. Dzięki ich pomocy, lek został dostarczony na czas i pomógł potrzebującemu pacjentowi.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)