komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Tragiczny pożar na Dworcu Świebodzkim. Nie żyje 24-latek, dziewięć osób jest rannych! [AKTUALIZACJA]

czwartek, 14.11.2019 21:22 , odsłony: 9166
kategorie artykułu:

O godzinie 16.45 na strzelnicy znajdującej się w piwnicy Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Dziewięć osób zostało rannych, jedna nie żyje. 

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Doba.pl

Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia - Na strzelnicy Pro Gan Tac przy pl. Orląt Lwowskich 20 B wybuchł pożar. Powierzchnia lokalu, która byłą objęta pożarem to około 200 m2. 

Z najnowszych ustaleń wynika, że dziewięć osób w wyniku poparzeń i zatruć zostało rannych i przewiezionych do szpitali. Niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Jest nim mężczyzna w wieku 24 lat. 

- Przed godziną 17.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze, do którego doszło na terenie strzelnicy mieszczącej się w piwnicy Dworca Świebodzkiego. Na miejsce zostały zadysponowane patrole policji oraz zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało dziewięć osób, wszystkie zostały przetransportowane do wrocławskich szpitali. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, którego wynieśli na zewnątrz. Niestety podjęta próba reanimacji nie przyniosła skutku - mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - mówi dla portalu Doba.pl st. sierż Krzysztof Marcjan z KMP Wrocław. 

[AKTUALIZACJA - 15 listopada]

Komunikat policji

Bezzwłocznie po otrzymaniu informacji o pożarze na terenie strzelnicy, mieszczącej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu, na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto oraz strażacy, którzy prowadzili działania ratowniczo-gaśnicze. Policjanci pomagali poszkodowanym osobom, które samodzielnie opuściły obiekt w momencie rozpoczęcia się pożaru. Część z lżej rannych osób schroniła się w radiowozach w oczekiwaniu na transport do wrocławskich szpitali.

Funkcjonariusze natychmiastowo rozpoczęli czynności, mające na celu ustalenie przyczyn tego zdarzenia. Pozyskane od świadków informacje o tym, że w strefie zagrożenia może przebywać osoba, która nie zdążyła się ewakuować, zostały natychmiast przekazane strażakom, którzy prowadzili akcję gaśniczą. W związku z tą informacją działania funkcjonariuszy przyjęły określony kierunek.

Chwilę później, w jednym z pomieszczeń strzelnicy, strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, któremu natychmiast została udzielana pomoc. W wyniku poniesionych obrażeń, 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, pomimo reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł.

Osoby, które zostały poszkodowane w pożarze, przetransportowano do wrocławskich szpitali, gdzie była im udzielana niezbędna pomoc, a później część z nich, do specjalistycznych placówek medycznych na terenie kraju.

W rejonie Dworca Świebodzkiego działali również mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego oraz wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji, którzy zapewniali bezpieczną strefę działań dla biorących udział w akcji służb, a także dbali o płynność ruchu pojazdów i pieszych.

Dziś w miejscu, gdzie doszło do pożaru, jeżeli to tylko będzie możliwe, przeprowadzone zostaną przez policjantów czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Być może wnioski z tych działań pozwolą odpowiedzieć na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia.

Zdarzenie to zostało objęte śledztwem prokuratorskim.

 
poniedziałek, 10.8.2020 11:58
środa, 29.7.2020 13:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki