komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Takie filmy zobaczymy w Dolnośląskim Centrum Filmowym

piątek, 5.10.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 377
kategorie artykułu:

„Zwyczajna przysługa” – pokazy przedpremierowe

6 i 7 oraz 17 i 18 października zapraszamy na pokazy przedpremierowe komedii kryminalnej o perfekcyjnej pani domu z sielskiego przedmieścia, która próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swej najlepszej przyjaciółki. W rolach głównych Blake Lively i Anna Kendrick.

Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną i niewinną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Całe jej życie obraca się wokół domu, przyjaciółek i zabójczych przepisów, którymi chętnie dzieli się z innymi. Emily zaś to piękna, wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Pociągająca i wytworna, prowadzi luksusowy tryb życia, pracuje w modzie, ma seksownego męża i dom, którego nie powstydziłby się Jay Gatsby. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Stephanie czuje się przy niej wyjątkowa, szczególnie gdy Emily zaczyna traktować ją jak swoją powierniczkę. Przyjaźń się zacieśnia, a fantazje Stephanie ulegają spełnieniu, gdy wkracza w świat blichtru i ekstrawagancji. 

Gdy Emily prosi ją o „zwyczajną przysługę”, Stephanie zgadza się bez wahania. Ma tylko odebrać jej syna, Nicky’ego, i przechować go kilka godzin u siebie w domu. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy okazuje się, że Emily zniknęła bez śladu. Stephanie postanawia rozwikłać tę zagadkę przy pomocy subskrybentów swego kanału w mediach społecznościowych. Nie zdaje sobie sprawy, że będzie musiała przekroczyć po drodze wiele granic, a zgłębienie świata Emily oznacza, że nic już nigdy nie będzie takie samo. 

Filmowy Festiwal Wolności – “Sami swoi” + spotkanie z twórcami

W niedzielę 7 października o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy pokaz komedii "Sami swoi" z udziałem reżysera - Sylwestra Chęcińskiego oraz aktorów. W spotkaniu po projektu wezmą udział: Jerzy Janeczek (Witia Pawlak) i Ilona Kuśmierska (Jadźka Kargulówna). Wstęp wolny za okazaniem wejściówek dostępnych w kasie kina DCF na 5 dni przed pokazem.

Komedia obyczajowa, opowiadająca o zwaśnionych rodach zabużańskich chłopów, które zadawniony spór o miedzę przeniosły tuż po wojnie na ziemie zachodnie. Komediowa opowieść o zwaśnionych rodzinach - Pawlaków i Kargulów. Komedia obyczajowa, opowiadająca o zwaśnionych rodach zabużańskich chłopów, które zadawniony spór o miedzę przeniosły tuż po wojnie na ziemie zachodnie. Komediowa opowieść o zwaśnionych rodzinach - Pawlaków i Kargulów. Film był bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i publiczność. Do dziś uznawany jest za najzabawniejszą komedię w historii polskiego kina. Sukces "Samych swoich" zachęcił reżysera i scenarzystę do realizacji kolejnych części historii o dalszych losach rodzin Pawlaka i Kargula.

 

14. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

W dniach 5-7 października zapraszamy na wielowymiarowe święto krótkiej prozy. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania podejmuje próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Podczas 14. edycji festiwalu ponownie będziemy gościć autorów zagranicznych, którzy odczytają swoje premierowe opowiadania w nietypowej scenografii. 

 

Premiera – “Hard Paint”

Kolejny po "Wybrzeżu" film pary brazylijskich reżyserów, Filipe'a Matzembachera i Marcio Reolona. Młody chłopak pod nickiem NeonBoy występuje za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy... Film wyróżniono prestiżową nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (C.I.C.A.E.) oraz nagrodę Teddy na tegorocznym Berlinale, a także nagrodą Maguey w Guadalajarze.

 

Premiera - „Młodość Astroid” 

Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej - Astrid Lindgren, pokazująca młodość i początki kariery pisarki. Pernille Fischer Christensen (duńska reżyserka pokazywanej w Polsce "Telenoweli") ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. Film prezentowany był na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale. Zdobył również główną nagrodę na tegorocznym Transatlantyku.

 

Premiera - „Wieś pływających krów” 

Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych Berlińczyków - Elle, Mario i Jon poszukując miejsc, gdzie ludzie żyją w zgodzie z naturą, zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś. Wynajmują tam stary drewniany dom bez żadnych wygód od miejscowego gospodarza, zajmującego się hodowlą krów i produkcją mleka - pana Stanisława. Przybysze z Berlina medytują, modlą się do księżyca, kapią nago przy studni, jedzą warzywa wygrzebane ze śmietnika. Wszystko to w ramach oszczędzania pożywienia na ziemi. Dla miejscowych są bardziej egzotyczni, niż jakiekolwiek osoby znane im z telewizji. Czy mimo bariery komunikacyjnej i kulturowej przepaści jest możliwe porozumienie pomiędzy dzisiejszym neo-hipisami i rolnikami z Podlasia?

 

DKF: „Siódma pieczęć” 

W poniedziałek 8 października  o godz. 20.00 rozpoczynamy przegląd arcydzieł Ingmara Bergmana. To znakomita okazja, aby poznać jednego z najbardziej bezkompromisowych i wizjonerskich twórców w światowej kinematografii. „Siódma pieczęć” to metaforyczna opowieść o rycerzu powracającym z wyprawy krzyżowej, który staje w szachowym pojedynku ze Śmiercią. Stawką jest jego życie. Bilety: 12 zł.

 

FKS: „Rodziny się nie wybiera”

W najbliższy wtorek, 9 października o godz. 12:00 Filmowy Klub Seniorów zaprasza na komedię Dany’ego Boona. Obraz „Rodziny się nie wybiera” stał się ogromnym sukcesem we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office, pobił frekwencję produkcji „Nowe oblicze Greya” i zgromadził w kinach ponad 5 milionów widzów. Bilety na seans w cenie 12 zł.

Genialny projektant wnętrz kolejnymi kolekcjami rzuca Paryż i światowy design na kolana.  Wszystko zmieni się jednak, kiedy o jego istnieniu przypomni sobie jego mieszkająca w prowizorycznej przyczepie na północy Francji i posługująca się ciężkim do zrozumienia dialektem szalona rodzina. Na domiar złego, w wyniku wypadku samochodowego traci on pamięć i cofa się do własnych wspomnień z wieku 17 lat. A rodzina Valentina zostaje w Paryżu i zrobi wszystko, aby wywrócić jego życie do góry nogami

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 10:39
czwartek, 7.2.2019 19:31
niedziela, 3.2.2019 17:32
sobota, 2.2.2019 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele