komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Sztuczna choinka - 3 powody, dla których warto mieć w domu sztuczne drzewko

czwartek, 7.11.2019 16:38 , odsłony: 1812
kategorie artykułu:

Wiele osób przed Świętami zadaje sobie co roku to samo pytanie. Żywe drzewko, czy sztuczna choinka? Jest wiele cech, które przemawiają za żywym drzewkiem, ale istnieje niemniej powodów, w związku z którymi warto wybrać sztuczną choinkę. Jakich?

  1. Sztuczna choinka - jak się przygotować do zakupu?
  2. Jak wybrać sztuczne drzewko?
  3. Sztuczna choinka - 3 powody, dla których warto ją mieć

Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, nie jest trudno kupić żywą choinkę. Spotykamy je właściwie na każdym kroku już od początku grudnia, ale takie naprawdę ładne drzewko, potrafi sporo kosztować. Sztuczna choinka to zwykle również dość kosztowny zakup, ale jednak na lata. Co jeszcze za nią przemawia?

Sztuczna choinka - jak się przygotować do zakupu?

Zanim wybierzesz się do sklepu po swoją sztuczną choinkę, musisz odpowiednio się do tego przygotować. Jeśli podobają ci się wysokie drzewka, koniecznie zmierz najpierw wysokość swojej ściany. Zastanów się także, czy masz wystarczająco dużo miejsca, by rozłożyć wszystkie jej gałązki. Lepiej, żeby nie okazało się po fakcie, że musisz zrobić konkretne przemeblowanie, albo co gorsza, oddać drzewko do sklepu. Nie zapominaj, że na czubku choinki musi znaleźć się gwiazda, weź to pod uwagę przy wymierzaniu ściany.

Jak wybrać sztuczne drzewko?

Tu pojawia się kolejny problem. Producenci sztucznych choinek prześcigają się w ofertach i można wybierać z naprawdę wielu modeli. Taka sztuczna choinka jest zwykle naprawdę łudząco podobna do żywego drzewka i możesz przebierać na przykład między jodłą, sosną czy świerkiem. Producenci oferują też drzewka białe, które wyglądają jak ośnieżone. Dobrze zastanów się nad tym, jakie drzewko chcesz mieć w swoim domu i pamiętaj, że ma to być inwestycja na lata. 

Sztuczna choinka - 3 powody, dla których warto ją mieć

Sztuczne drzewko ma naprawdę wiele zalet. O pierwszej z nich już pisaliśmy i jest to po prostu oszczędność. Takie drzewko można wykorzystywać przez wiele lat, a dzięki zróżnicowanym ozdobom i tak co roku może wyglądać, jak zupełnie nowa choinka. Za sztucznym drzewkiem przemawia również fakt, że nawet jeśli wyjedziemy na kilka dni z domu, to nie będzie na nas czekała przykra niespodzianka. Igły nie osypią się, a my nie będziemy musieli ich sprzątać. Dzięki trwałości takiego drzewka nie będzie trzeba również uważać na ogrzewanie. Taka choinka też nie będzie oblepiona żywicą, a pokłóć się nią, także nie można zbyt łatwo. 

Trzeba też pamiętać, że żywa choinka nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy w domu psa, kota, czy małe dziecko. Taka sytuacja często uniemożliwia zakup drzewka pachnącego lasem, ale sztuczne choinki są teraz tak łudząco podobne do prawdziwych, że tak naprawdę nic nie tracimy kupując je.

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele