Sześciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych jednego dnia

czwartek, 17.6.2021 12:15 180 0

Wrocławscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Rekordzista tego niechlubnego zestawienia dmuchał w alkomat z wynikiem ponad 2 promili. Nie od dziś wiadomo, że nawet najmniejsze ilości wypitego alkoholu, wpływają negatywnie na możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Kara związana z popełnieniem tego przestępstwa może wiązać się z pobytem za kratami nawet 2 lata.

Wrocławscy policjanci każdego dnia podejmują kilkaset interwencji zarówno tych zgłoszonych jak również tych podejmowanych z własnej inicjatywy. Policjanci w miniony poniedziałek zatrzymali 6 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy po alkoholu. Rekordzista postanowił wybrać się na przejażdżkę rowerową, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji i Patrolowego na ulicy Legnickiej, gdyż jego styl jazdy wzbudził ich wątpliwości.

Natomiast policjanci z drogówki na ulicy Pilczyckiej zatrzymali kierującego Skodą. Z pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach alkoholu, a badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło żadnych wątpliwości. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z aktualnymi przepisami naruszenie artykułu 178a Kodeksu karnego może wiązać się z wymierzeniem przez sąd kary nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsze ilości alkoholu wpływają negatywnie na zdolności prowadzenia pojazdów, objawiając się brakiem precyzji, a także obniżonym czasem reakcji. Osoby decydujące się na jazdę na tzw. podwójnym gazie stwarzają ogromne zagrożenie na drodze zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)