komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Studenci pomogą w opiece nad chorymi we wrocławskim szpitalu

wtorek, 17.11.2020 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 286
kategorie artykułu:

Wiosną, przy pierwszej fali pandemii koronawirusa, setki studentów Uniwersytetu Medycznego zaangażowały się w pomoc szpitalom i ich pracownikom. Jesienią ich wsparcie znowu jest potrzebne.

Wolontariusze, którzy wiosną zaangażowali się w pracę na rzecz szpitali i innych instytucji biorących udział w zwalczaniu epidemii, pracowali nieco na zasadzie pospolitego ruszenia.

- Teraz już musieliśmy ustalić zasady, na jakich pracują w szpitalach. Szefostwo resortu zdrowia zasugerowało, aby część zadań, które wykonują w ramach wolontariatu, było podstawą do zaliczenia przez nich praktycznych efektów kształcenia – mówi Monika Maziak, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Zmieniły się także zasady angażowania studentów – wolontariuszy. To szefowie jednostek mają wskazywać ilu pomocników potrzebują i zakres ich obowiązków.

- Obecnie szukamy 30 studentów do pomocy w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Studenci będą wykonywali najprostsze zadania, nikt nie wymaga od nich specjalistycznej wiedzy z zakresu anestezjologii – mówi rzeczniczka uczelni.

W anonsie o naborze wolontariuszy wspomina się, że w czasie pracy możliwy jest kontakt z chorymi na COVID-19. Zarazem zapewnione jest także szkolenie, zabezpieczenie i indywidualne środki ochrony.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 14:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele