komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 listopada 2019

Romana, Klaudyny

Sprawca włamania zatrzymany kilka minut po zdarzeniu. Próbował ukryć się w zaroślach

piątek, 8.11.2019 13:59 , komentarze: 0 , odsłony: 585
kategorie artykułu:

Policjanci zareagowali błyskawicznie i chwilę po otrzymaniu informacji o włamaniu byli na miejscu. Kiedy od świadka zdarzenia, pozyskali rysopis sprawcy, a także prawdopodobny kierunek jego ucieczki, natychmiast przystąpili do działania. Mimo tego, że sprawca próbował ukryć się w krzakach, został namierzony i zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali też skradziony przez 40-latka łup, w tym biżuterię oraz rower. Grozić mu może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedużo czasu potrzebowali policjanci z Krzyków, żeby zatrzymać sprawcę włamania. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie prawidłowa reakcja świadka, zamieszkującego nieopodal okradzionej posesji. W chwili, kiedy zauważył, że nieznany mu mężczyzna jedzie na znanym mu rowerze, od razu zadzwonił do właścicielki z tą informacją. Akurat w tym momencie, obok kobiety był już policjant, który przyjmował właśnie zawiadomienie o włamaniu. Błyskawicznie powiadomił innych funkcjonariuszy o trasie ucieczki złodzieja i razem z nimi rozpoczął pościg za przestępcą.

Policjanci działali szybko i zdecydowanie. Jednak włamywacz nie ułatwiał im zadania. Wszedł pomiędzy gęstą zabudowę jednorodzinną, gdzie mógł znaleźć wiele kryjówek. I nie omieszkał spróbować. Porzucił skradziony rower i wszedł na jedno z podwórek. Następnie pod jednym z murów nakrył się znalezionymi obok paletami oraz zaroślami i zastygł w bezruchu.

Doświadczeni policjanci nie dali się nabrać. Zauważyli nienaturalnie ruszającą się stertę i wyciągnęli spod niej 40-letniego mieszkańca Wrocławia. 

Okazało się, że to nie jest jego pierwsze tego typu przestępstwo. Funkcjonariusze odzyskali też większość skradzionego przez mężczyznę mienia, w tym porzucony podczas ucieczki rower. Po czynnościach został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
sobota, 16.11.2019 12:01
piątek, 15.11.2019 13:18
środa, 13.11.2019 16:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki