komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Spowodował kolizję drogową, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

czwartek, 27.8.2020 05:00 , komentarze: 0 , odsłony: 220
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego w jednej z podwrocławskich miejscowości. Policjanci ustalili, że kierujący BMW podczas wykonywania manewru wymijania nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu marki Nissan, w wyniku czego doprowadził do kolizji. Brak możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu był zapewne spowodowany wypitym wcześniej alkoholem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze drogówki zostali skierowani przez dyżurnego do obsługi kolizji drogowej do miejscowości Skałka. Na miejscu zastali uczestników zdarzenia i uszkodzone pojazdy. Policjanci ustalili, że kierujący osobowym Bmw nie zachował należytej ostrożności, a także bezpiecznej odległości od wymijanego pojazdu w wyniku czego doprowadził do kolizji drogowej.

Drugi z kierujących musiał jednak pojechać za sprawcą zdarzenia, ponieważ ten nie zatrzymał się po jego zaistnieniu, a dopiero po kilkuset przejechanych metrach. 36-letni mężczyzna wyznał policjantom, że kontynuował jazdę, bo nie był pewny, czy doszło do jakiegokolwiek kontaktu między pojazdami. Błędny osąd całej tej sytuacji i brak możliwości bezpiecznego kierowania pojazdem był spowodowany krążącym w jego organizmie alkoholem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile.

Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane, a on trafił na najbliższy komisariat Policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. O losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje teraz sąd.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas podejmowania decyzji o wsiadaniu za kółko. W każdym przypadku, w którym jesteśmy świadkami sytuacji, w której za kierownicą może znajdować się nietrzeźwy kierujący, wykonajmy telefon na 112.

st. sierż. Paweł Noga

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 12:26
poniedziałek, 23.11.2020 09:10
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:06
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele