komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską w Empiku

wtorek, 8.10.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 813
kategorie artykułu:

Pełne wzruszeń, ujmujące i piękne historie Polaków na obczyźnie, tęskniących za swoim ukochanym krajem – do tego przyzwyczaiła swoich czytelników Maria Paszyńska. Jak kończy się historia bohaterów jednej z takich powieści – Powroty. Owoc granatu. Tom 4 (Wydawnictwo Książnica)? Opowie o tym sama autorka podczas spotkania w salonie Empik Renoma we Wrocławiu, które odbędzie się już 10 października. 

„Owoc granatu” to cykl powieści o losach Polaków na uchodźctwie. Czytelnik śledzi przejmujące losy dwóch sióstr – Elżbiety i Stefanii, których beztroskie dzieciństwo przerywa II wojna światowa i najazd Armii Czerwonej, a ich codzienność staje się dramatyczną walką o przetrwanie, prowadząc je przez Syberię, aż na Bliski Wschód. 

Ostatnia części historycznej sagi – „Powroty. Owoc granatu. Tom 4”, to pełna emocji i wzruszeń opowieść o miłości, rodzinie i wierności. Tym razem Halszka wraz z siostrami po raz kolejny zmuszone są do ucieczki, gdy w 1979 roku Iran zostaje państwem wyznaniowym. Paryż, do którego się udają staje się jedynie powierzchownie przyjaznym miejscem, a bohaterki coraz poważniej rozważają powrót do rodzinnego kraju. Czy jednak w komunistycznej Polsce znajdą wreszcie prawdziwy dom, spokój i szczęście? 

Maria Paszyńska – absolwentka iranistyki oraz prawa, polska pisarka, felietonistka i varsavianistka. Specjalizuje się w tworzeniu powieści z historią w tle. Zadebiutowała powieścią „Warszawski niebotyk”, jednak popularność zdobyła dzięki 4-tomowej sadze „Owoc granatu”, opowiadającej o losach Polaków na uchodźctwie. 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki