komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 14 grudnia 2018

Alfreda, Izydora

Spotkanie autorskie Międlara niezgodne z prawem? Partia Razem pyta miasto o sobotnie zgromadzenie

czwartek, 9.8.2018 11:00 , komentarze: 2 , odsłony: 1166
kategorie artykułu:

W sobotę na wrocławskim Rynku Jacek Międlar promował i sprzedawał swoją książkę. Wcześniej zapowiadał, że wydarzenie jest spotkaniem autorskim, którego nie udało mu się zorganizować w klubie “Pieśniarze”. Tymczasem na Rynku obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń o charakterze promocyjno-reklamowym. W jakim trybie Urząd Miasta wyraził na nie zgodę?

Partia Razem złożyła do Urzędu Miasta wniosek o informację publiczną. Pyta w nim o podstawę prawną, która umożliwiła Jackowi Międlarowi organizację spotkania autorskiego na terenie Rynku. Spotkanie Międlara widnieje co prawda w miejskim spisie zgromadzeń publicznych, jednak te według ustawy dotyczą “wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych”. Czy promocja i sprzedaż książki do nich należą?

- Wszystko wskazuje na to, że nie - mówi Łukasz Olszewski z Partii Razem. - Jest to działalność komercyjna, a zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Wrocławia na terenie pl. Wolności i Rynku wyklucza się organizowanie festynów, akcji i imprez komercyjnych o charakterze promocyjno-reklamowym.

Tymczasem Jacek Międlar zapowiadał swoje wydarzenie jako spotkanie autorskie, o czym informował m.in. na swojej stronie internetowej. Podczas zgromadzenia opowiadał o swojej książce, którą można było także zakupić.

- Wokół sobotniego zgromadzenia pojawia się coraz więcej kontrowersji i znaków zapytania - mówi Agata Kreska z Partii Razem. - Od samego początku przez Jacka Międlara wznoszone były hasła pełne nienawiści. Mimo to zgromadzenie formalnie rozwiązano dopiero po 40 minutach, a w praktyce trwało nadal, zabezpieczane przez policję. Pojawia się też pytanie o to, dlaczego podczas zgromadzenia publicznego doszło do promowania i sprzedaży książki. Liczymy, że Urząd Miasta szybko wytłumaczy, na jakiej podstawie wyraził na to zgodę. 

 

Wasze komentarze

"Razem" jest finansowana przez Żydów!
sobota, 11.08.2018 00:26 autor: sbsgbdg

wtorek, 11.12.2018 09:52
poniedziałek, 10.12.2018 15:00
cz??ci Samsung
New-House
Wypo?yczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
monitoring GPS
biura do wynaj?cia
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle
Kserokopiarki