komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Sky Tower zaprasza na Wrocławskie Targi Sztuki

wtorek, 22.9.2020 12:52 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Już w najbliższy czwartek Sky Tower na trzy dni stanie się platformą łączącą koneserów twórczości artystycznej z jej autorami i znakomitymi galeriami, które wystawią tu swoje dzieła. W dniach 24-26 września w obiekcie odbędą się jedyne w swoim rodzaju Wrocławskie Targi Sztuki. Na uczestników, oprócz intrygujących ekspozycji i możliwości zakupu prac, czekać będą warsztaty, spotkanie z cyklu „Masterclass of Art” z Rafałem Olbińskim, koncert oraz wiele innych atrakcji. Organizatorami są Galeria Sztuki DNA oraz Sky Tower.Na wydarzenia specjalne obowiązują zapisy. Udział jest bezpłatny.

W czwartek 24 września zadebiutuje jedno z najbardziej intrygujących lokalnych przedsięwzięć - Wrocławskie Targi Sztuki. Propozycja Sky Tower i jego najemcy, Galerii Sztuki DNA, to doskonała okazja do urozmaicenia coraz krótszych dni, rozmów z ekspertami oraz odkrycia nowej pasji. Przez trzy dni w jednym miejscu spotykać się będą kolekcjonerzy, miłośnicy rękodzieła oraz jego twórcy, a także instytucje kulturalne.

- Zależy nam na przekonaniu ludzi, że sztuka jest dla wszystkich – nie tylko tych, którzy potrafią ją tworzyć czy o niej kwieciście mówić. Trzeba jedynie odkryć dla siebie odpowiednią jej gałąź, bo, cytując Josteina Gaardera: „Ktoś, kto mówi, że nie zna się na sztuce, źle zna samego siebie” – przekonuje Pamela Beczek z Galerii Sztuki DNA.

W Sky Tower swoje zbiory zaprezentują m.in. Galeria Dystans, Galeria BB, Galeria Artbankinc, Galeria DCN oraz indywidualni artyści. Wystawcy na przygotowanych przez siebie stoiskach będą zarówno eksponować, jak i sprzedawać obrazy.

To jednak nie wszystko! W ramach Wrocławskich Targów Sztuki ich organizatorzy zaplanowali także liczne dodatkowe atrakcje. 24 września o godz. 16:00, w dniu uroczystej inauguracji, odbędzie się koncert uczestniczki 6. edycji The Voice of Poland, Aleksandry Turoń. Wstęp jest biletowany. Szczegóły dostępne są pod adresem: www.facebook.com/wroclawskietargisztuki.

Dzień później, w piątek o godz. 18:00, prof. Krzysztof Skarbek przeprowadzi warsztaty pt. „Dlaczego warto inwestować w młodą sztukę?”.

Natomiast 26 września o godz. 14:00 uczestnicy wydarzenia wezmą udział w godzinnej wideokonferencji z Rafałem Olbińskim – malarzem i reprezentantem tzw. polskiej szkoły plakatu, odznaczonym w 2012 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w propagowaniu i upowszechnianiu polskiej i światowej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej”*. W czasie spotkania z cyklu „Masterclass of Art” publiczność będzie miała możliwość rozmowy i zadawania pytań mistrzowi. Dla najbardziej aktywnych przewidziano nagrody.

- Zbliża się kolejne intrygujące przedsięwzięcie, które mamy przyjemność współtworzyć i być jego gospodarzem. Znów udowodnimy, że w nieoczywistej przestrzeni jest miejsce dla kultury i sztuki. Wierzymy, że nasze Targi zachwycą stałych bywalców takich wydarzeń, a osoby, które po raz pierwszy wezmą udział w tego typu evencie, zachęcą do szerszego zgłębiania współczesnej twórczości. Serdecznie zapraszamy – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

Wrocławskie Targi Sztuki w Sky Tower odbędą się w dniach 24-26 września według następującego harmonogramu: czwartek – w godz. 16.00-21.00, piątek – w godz. 9.00-21.00 oraz sobota – w godz. 9.00-21.00. Wstęp jest bezpłatny. W celu zachowania bezpieczeństwa sanitarnego na wydarzenia specjalne obowiązują zapisy.

Zapisy:

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 12:26
poniedziałek, 23.11.2020 09:10
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:09
poniedziałek, 23.11.2020 09:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki