komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Serwer dla firmy - 3 wskazówki, jak wybrać najlepszy

czwartek, 11.7.2019 16:41 , odsłony: 2579
kategorie artykułu:

Wybór serwera dla firmy ma ogromne znaczenie dla jej niezakłóconego funkcjonowania. Profesjonalne rozwiązania, wysoka jakość, a przede wszystkim przemyślany i dopasowany do potrzeb wybór gwarantują, że serwer "udźwignie" ciężar stawianych przed nim zadań i spełni wszystkie oczekiwania.

  1. Serwer HPE - jaki typ wybrać?
  2. Jakie parametry powinien mieć serwer?
  3. Serwer Proliant - niezawodna jednostka do użytku profesjonalnego

Przed dokonaniem zakupu serwera trzeba zweryfikować, które z dostępnych rozwiązań będzie najbardziej optymalne. Pod uwagę należy wziąć nie tylko aktualne, ale również przyszłe potrzeby, tak, aby po kilku miesiącach nie trzeba było wymieniać serwera.

 

Serwer HPE - jaki typ wybrać?

 

Obecnie można wyróżnić trzy główne grupy serwerów. Każda z nich cechuje się innymi parametrami, które determinują sposób i warunki użytkowania. 

  1. Serwer tower, np. HP Proliant ML, to jednostka, która przypomina zwykły, stacjonarny komputer. Serwer zamontowany jest w wolnostojącej obudowie, nie zajmuje więc wiele miejsca i można go ustawić niemal wszędzie, dlatego ten rodzaj serwerów stosowany jest zwykle w małych i średnich firmach. 
  2. Serwer rack, np. HP Proliant DL, inaczej nazywany jest serwerem stelażowym. Montuje się go w specjalistycznej szafie (rack) z dedykowanych temu rozwiązaniu komponentów, mogących pracować w warunkach podniesionej temperatury.
  3. Serwer blade, np. HP Proliant BL to serwer kasetowy. Te jednostki są zazwyczaj małe. Umieszcza się je w specjalnej obudowie, w której może znajdować się nawet kilkanaście serwerów (stąd nazwa - kasetowy). Obudowę tę często instaluje się w szafie typu rack.

Ze względu na większy stopień zaawansowania technologicznego, serwery rack i blade używane są w dużych przedsiębiorstwach, o wysokich wymaganiach w sferze IT.

 

Jakie parametry powinien mieć serwer?

W serwerze najważniejszy jest dysk twardy - od jego parametrów zależy w dużej mierze funkcjonalność całego serwera. Dysk powinien być szybki, oszczędny i niezawodny. W rozwiązaniach typu storage stosuje się zwykle dyski SATA, a serwerach, które mają obsługiwać bazy danych - dyski SSD. Ważna jest też wielkość pamięci operacyjnej - minimum to 4GB, jednak optymalnym rozwiązaniem jest 16GB.

Serwer Proliant - niezawodna jednostka do użytku profesjonalnego

Stabilna i nieprzerwana praca serwera mają zapewnić firmie ciągły dostęp do zawartych na nim danych. W tej kwestii sprawdzają się serwery HP Proliant, łączące w sobie nowoczesne rozwiązania oraz funkcjonalność. Te jednostki mogą być używane w firmie każdej wielkości i niezależnie od stosowanego oprogramowania lub ilości odwiedzin na firmowej witrynie.

 
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele