komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Ruszył Domowy Zakład Fotograficzny Agnieszki Pajączkowskiej i Piotra Spigla

wtorek, 12.11.2019 11:32 , komentarze: 0 , odsłony: 609
kategorie artykułu:

W tym miesiącu projekt „Sąsiadujemy z artystami” działać będzie na wrocławskim Brochowie! Agnieszka Pajączkowska i Piotr Spigiel pojawią się tam z Domowym Zakładem Fotograficznym – artyści chcą zebrać rodzinne zdjęcia i poznać historie brochowian i brochowianek. Efekty ich działań zaprezentowane zostaną 1 grudnia na sąsiedzkiej wystawie. 

Oddalony od centrum Wrocławia Brochów to jedno z najbardziej zróżnicowanych osiedli w mieście. Można spotkać tam zarówno osoby mieszkające w dawnych domach kolejarskich, romskich kwartałach, willach czy też w mieszkaniach na zupełnie nowych osiedlach. Jesienią Agnieszka Pajączkowska i Piotr Spigiel chcą zaprezentować tę różnorodność historii i doświadczeń. Domowy Zakład Fotograficzny ma jednocześnie pokazać, że mimo tych różnic, fotografia prywatna pełni w życiu często podobną rolę: jest pamiątką ważnych okazji, kluczowych momentów biograficznych i rodzinnych relacji oraz dokumentuje codzienność. 

Spotkajmy się!

Przez najbliższy miesiąc duet odwiedzi mieszkania brochowian i brochowianek, gdzie zapoznają się z ich opowieściami i razem przejrzą rodzinne fotografie. Wybrane zdjęcia zostaną skopiowane i opatrzone odręcznym opisem – fragmentem wspomnień właściciela lub właścicielki. Agnieszka i Piotr wykonają również współczesne portrety swoich rozmówców z domowymi wnętrzami w tle. 

Do udziału zaproszone są wszystkie osoby z osiedla. Chętni do podzielenia się swoją historią mogą zaprosić do siebie artystów telefonicznie (508 491 956) lub mailowo (sasiadujemy@strefakultury.pl). 

Domowy album fotograficzny

Działania podsumowane zostaną 1 grudnia na sąsiedzkim spotkaniu w Dziennym Domu Pomocy (ul. Semaforowa 5). W nieformalnej atmosferze i przy domowym poczęstunku zapoznać się będzie można z zebranymi fotografiami i historiami, które zaprezentowane zostaną w formule nawiązującej do rodzinnego albumu ze zdjęciami. 

Domowy Zakład Fotograficzny organizowany jest w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu Sąsiadujemy i ich cyklu „Sąsiadujemy z artystami”, podczas którego na wrocławskich podwórkach działają zaproszeni artyści i artystki spoza Wrocławia, dla których sąsiedzkie tematy nie są czymś obcym. 

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
piątek, 18.9.2020 09:34
czwartek, 17.9.2020 14:37
czwartek, 17.9.2020 14:29
poniedziałek, 14.9.2020 09:43
sobota, 12.9.2020 09:10
środa, 9.9.2020 14:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki