Rusza rekrutacja do sekcji juniorskich Panthers Wrocław. Dołącz do najlepszych!

poniedziałek, 20.6.2022 12:21 157 0

Panthers Wrocław nie zwalniają tempa! Po udanym początku sezonu futbolistów w European League of Football – klub rozpoczyna rekrutację do sekcji juniorskich. Spotkanie mające wyłonić młode zawodniczki i zawodników do zespołów futbolu amerykańskiego, softball i lacrosse odbędzie się w sobotę 25 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

 
Panthers Wrocław szukają przyszłych mistrzów
Predyspozycje fizyczne, zaangażowanie i pasja do sportu. Na te cechy szczególnie będą zwracać uwagę trenerzy podczas wspólnego treningu, który odbędzie w sobotę 25 czerwca. 
 
– Podczas zajęć chcemy jak najlepiej ocenić predyspozycje sportowe przyszłych zawodników i zawodniczek, dlatego przeprowadzimy podstawowe testy sprawnościowe, a także ocenimy ich umiejętność pracy w zespole. Z pewnością będziemy także zwracać uwagę na szczególne cechy charakteru, niezbędne do rywalizacji. W końcu wola walki i chęć sięgania po najwyższe cele są wpisane w DNA naszego klubu – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.
 
Klub rekrutuje do trzech sekcji. Do zespołu futbolu amerykańskiego poszukuje chłopców między 14 a 18 rokiem życia, do sekcji softball – dziewczyny od 12 do 18 lat, z kolei do lacrosse dziewczyny, między 12 a 15 rokiem życia.
 
Jakie są zasady rekrutacji?
Rekrutacja do sekcji juniorskich odbędzie 25 czerwca na murawie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wypełnić krótką ankietę dostępną pod adresem https://bit.ly/3Nv3mrn.
 
Jedyne, co trzeba wziąć ze sobą na trening to strój sportowy adekwatny do panujących warunków atmosferycznych oraz wodę. Pozostałe elementy niezbędnego do gry, specjalistycznego wyposażenia, będą czekać na młodych adeptów sportów amerykańskich na miejscu. 
 
Trenuj pod okiem najlepszych
Panthers Wrocław to mistrzowski klub o ogromnych aspiracjach i planach. Dlatego już najmłodsi zawodnicy są prowadzeni przez najlepszą kadrę trenerską. Głównym szkoleniowcem sekcji futbolu amerykańskiego jest Jakub Samel – trener pierwszego zespołu Panthers oraz reprezentacji Polski, który doświadczenie zdobywał m.in. na uniwersytetach Troy i West Virginia w Stanach Zjednoczonych. Na czele Panthers Lacrosse stoi z kolei Bartosz Kajor – ośmiokrotny Mistrz Polski, członek Reprezentacji Polski Seniorów w rozgrywkach rangi międzynarodowej i zawodnik czeskiej ligi box lacrosse NBLL w drużynie LC Pardubice. Sekcję Panthers Softball prowadzi natomiast Daria Krupińska – wrocławska weteranka, wielokrotna Mistrzyni Polski i reprezentantka Polski z ramienia Panthers.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)