Rusza budowa połączenia AWW z węzłem przy ul. Krakowskiej

czwartek, 26.8.2021 11:31 446 0

Budowa Alei Wielkiej Wyspy wkracza w kolejny ważny etap. Ruszają prace przy węźle na ul. Krakowskiej. Drogowcy muszą przebudować m.in. torowisko, dlatego od 28 sierpnia tramwaje linii 3 i 5 nie dojadą na Księże Małe. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Nowa i wyczekiwana trasa nabiera kształtów. Widać już cały korytarz pod drogę. Powstają kolejne podpory pod nowy 700-metrowy most nad Odrą, cały czas usypywany jest potężny nasyp, który połączy przeprawę z dalszą częścią trasy i kolejnym mostem, nad Oławą.

Teraz budowlańcy rozpoczynają następny rozdział i ruszają z pracami nad łącznikiem AWW z węzłem przy ul. Krakowskiej. To tam nowa trasa z Wielkiej Wyspy będzie łączyć się z drogą 94 i Aleją Armii Krajowej.

Nowe torowisko i przystanek

W rejonie węzła przy ul. Krakowskiej prace rozpoczną się 28 sierpnia. Przebudowane zostanie torowisko i jezdnia, potrzebne będą również prace przy sieciach podziemnych.

– Powstanie tutaj m.in. nowy przystanek, zabudujemy torowisko, aby mógł przejechać nim również autobus. Na wysokości przystanków będzie przejście dla pieszych. Dzięki temu piesi swobodnie przejdą przez jezdnię. W tej chwili trzeba pokonać strome i wysokie schody – wylicza Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Zmiany w komunikacji i ruchu

Z powodu właśnie tych prac od 28 sierpnia kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami. Najważniejsze są takie, że tramwaje linii 3 i 5 nie dojadą do pętli na Księżu Małym. Ich trasa zostanie skrócona do pl. Wróblewskiego. W zamian na okres budowy będzie uruchomiona, kursującą z dużą częstotliwością, autobusowa komunikacja zastępcza. Na trasy ruszy linia 703. Dla kierowców wyłączony zostanie jeden pas jezdni.

Czytaj więcej: Od 28 sierpnia tramwaje nie pojadą ul. Krakowską

Strażnicy miejscy ruszają z akcją informacyjną wśród mieszkańców. Rozdadzą kilka tysięcy ulotek, z dokładnym opisem zmian w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej. Ten etap prac ma potrwać trzy miesiące.

Jedna z największych inwestycji we Wrocławiu 

Aleja Wielkiej Wyspy to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia ostatnich lat. Prace przy drodze, ale też pod ziemią, przy sieciach, warte są 243 miliony złotych. Trasa będzie liczyć ponad 3 kilometry, prowadzi przez dwa mosty nad Odrą i Oławą. Połączy Wielką Wyspę z Tarnogajem i Księżem. Będziemy z niej mogli korzystać w 2023 roku.

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)