komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Rozpoczyna się realizacja dolnośląskich projektów programu BMK 2018

niedziela, 8.7.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 423
kategorie artykułu:

W różnych częściach Dolnego Śląska, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie pn. Bardzo Młoda Kultura będą realizowane projekty z zakresu edukacji kulturowej. Uczestnikami programu będą dzieci, młodzież, a nawet przedszkolaki. Tegoroczna edycja programu przewiduje projekty o tematyce filmowej, teatralnej, folklorystycznej, historii techniki, także z udziałem osób niesłyszących i niepełnosprawnych. 

W Gryfowie Śląskim, za kilka dni ruszy filmowy projekt pn. „Opowiem Wam o Gryfowie”. Przez siedem intensywnych dni, dzieci samodzielnie stworzą film na podstawie własnego scenariusza.
W sierpniu, w Długołęce odbędą się warsztaty krótkofalarskie adresowane do dzieci i młodzieży. Ciekawą propozycję warsztatów ma Chrośnica – tam pełnosprawni oraz niepełnosprawni uczestnicy będą mieli okazję wykonać dwie książki wyłącznie z materiałów naturalnego pochodzenia. Jest również projekt z udziałem osób niesłyszących – do takiego należą „Migawki z Wrocławia”. W stolicy Dolnego Śląska, pod koniec wakacji odbędą się spotkania młodzieży, których efektem będzie stworzenie protojęzyka. Kolejny projekt BMK, o nazwie #Potęga Komunikacji, który realizowany będzie w Wiadrowie. Warsztaty przybliżą młodym ludziom różne formy komunikacji niewerbalnej.

Ideą programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku jest współpraca między szkołami
i instytucjami kultury. Projekt wprowadza w życie pomysły tworzone przez osoby, które na co dzień zajmujące się edukacja i kulturą. Z tego połączenia powstają bardzo ciekawe projekty, które mogą być atrakcyjne w oczach młodych ludzi. Potwierdzają to poprzednie edycje programu, w których uczestniczyły już 24 zespoły, co daje łącznie 72 liderów realizujących przedsięwzięcia muzyczne, plastyczne, filmowe, kuglarskie, eksperymentujące z dźwiękiem.

Program jest realizowany na terenie całej Polski. Na Dolnym Śląsku operatorem jest Ośrodek Kultury
i Sztuki we Wrocławiu, a pomysłodawcą jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Kontynuacją po zdobyciu odpowiednich kompetencji jest np. program Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, który skierowany jest do domów kultury, gotowych prowadzić nowatorskie działania animacyjne przy współpracy społeczności lokalnej.  

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 15:59
środa, 13.2.2019 09:00
wtorek, 12.2.2019 16:31
wtorek, 12.2.2019 14:47
czwartek, 7.2.2019 15:00
czwartek, 7.2.2019 11:29
środa, 6.2.2019 11:58
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki