Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu

środa, 12.6.2024 10:32 551 0

Miasto podpisało umowę na remont i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu. W miejscu starej sali gimnastycznej wybudowany zostanie nowoczesny 3-kondygnacyjny blok sportowo-dydaktyczny. Dotychczasowy budynek szkoły zyska nową elewację i będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wyremontowane zostanie też boisko zewnętrzne. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, które będzie realizować prace w trybie projektuj i wybuduj. 

– We Wrocławiu nie tylko budujemy nowe placówki, ale także rozbudowujemy i remontujemy już istniejące. Teraz przyszedł czas na Szkołę Podstawową nr 6, gdzie powstanie nowy 3-kondygnacyjny budynek m.in. z salą gimnastyczną, salą do gimnastyki korekcyjnej, nowymi klimatyzowanymi klasami, biblioteką i gabinetem stomatologicznym. Dzięki tym pracom szkoła zyska nowoczesną infrastrukturę sportową z dodatkową przestrzenią dydaktyczną. Nową ocieploną elewację zyska również stary budynek szkoły – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nowoczesny blok sportowo-edukacyjny powstanie w miejscu istniejącej (niewymiarowej) sali gimnastycznej. Poza wymienionymi wyżej obiektami znajdą się w nim także: winda, pokój dla nauczycieli wf-u z zapleczem sanitarnym oraz magazyn na sprzęt sportowy.

– W naszej koncepcji bardzo precyzyjnie określiliśmy funkcje jakie ma spełniać ten nowoczesny obiekt, dobudowany do istniejącego gmachu szkoły. Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać powierzchnię działki i w optymalny sposób rozplanować obiekt, by spełniał oczekiwania zarówno uczniów, jak i mieszkańców osiedla. Przy czym skupiliśmy się nie tylko na nowoczesnych, ale też proekologicznych rozwiązaniach – zaznacza Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. – Pojawi się też fotowoltaika, zielone ściany, zbiorniki do gromadzenia deszczówki, poidełka wody pitnej. Placówka będzie także dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje.

Na zewnątrz placówki do dyspozycji uczniów będzie także m.in. nowa 4-torowa bieżnia, skocznia w dal, boisko do streetballa oraz nowe place zabaw. Wyremontowane zostanie też istniejące boisko zewnętrzne ze sztucznej trawy.

Przebudowę SP nr 6 zrealizuje konsorcjum trzech firm (HDL Budownictwo,Marbud Development i P.H.U. Marbud), któreposiada doświadczenie w realizacji inwestycji edukacyjnych.

- Jesteśmy firmą z Wrocławia i cieszymy się, że będziemy realizować tę inwestycję. Przed nami niełatwe zadanie, ale z pewnością sobie poradzimy. Nie będzie to bowiem pierwsza edukacyjna inwestycja jaką przeprowadzimy. Dzisiaj podpisujemy umowę i działamy podkreśla Łukasz Hirny, przedstawiciel wykonawcy.

Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej. Następnie 17 miesięcy na realizację prac budowlanych. Co oznacza, że rozbudowa placówki na Psim Polu zakończy się w wakacje 2026 r. 

– Z niecierpliwością czekamy na realizację tej inwestycji. To jest remont, na który czekali uczniowie i nauczyciele. Szczególnie cieszymy się, że będziemy mieć nowoczesną salę gimnastyczną oraz nowe pomieszczenia dydaktyczne. Dodatkowe pomieszczenie tego typu jest nam bardzo potrzebne – podkreśla Magdalena Zawadzka, dyrektor SP nr 6. – Dzięki nowoczesnej sali gimnastycznej oraz sportowej infrastrukturze na zewnątrz będziemy mogli w bardziej komfortowych warunkach realizować zajęcia sportowe. Tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły na różnego rodzaju zawodach sportowych zdobywają bardzo wysokie miejsca – dodaje.

Przy szkole powstanie 6 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami oraz 50 stojaków rowerowych.

Koszt inwestycji to ok. 24,6 mln złotych.

 

Rozbudowa SP nr 6 przy ul. Gorlickiej


W nowym 3-kondygnacyjnym budynku szkoły powstanie m.in.:
·        nowy 3-kondygnacyjny budynek (pow. ponad 2,2 tys. m2) z 6 klimatyzowanymi salami do nauczania wczesnoszkolnego oraz salą informatyczną,
·        nowa sala gimnastyczna o powierzchni 810 m2 z trybunami na antresoli oraz sala do gimnastyki korekcyjnej (56 m2) z szatniami,
·        obiekt z windą dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością (obsługiwać będzie stary i nowy budynek).
·        pokój dla nauczycieli wf z zapleczem sanitarnym,
·        magazyn na sprzęt sportowy,
·        biblioteka o powierzchni 87 m2,
·        gabinet stomatologiczny.

Na zewnątrz:
·        remont istniejącego boiska zewnętrznego ze sztuczną trawą,
·        nowa bieżnia do skoku w dal, bieżnia 4-torowa o długości 80m, a nawet chodniki, które będzie można wykorzystać jako tor wrotkarski,
·        nowe boisko do streetballa,
·        nowa zieleń i place zabaw,
·        6 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnością,
·        50 stojaków rowerowych.

Ekologiczne rozwiązania:
·        urządzenia do zagospodarowania wód opadowych (m.in. zbiorniki retencyjne z pompą do podlewania zieleni),
·        zielona ściana,
·        fotowoltaika na nowym budynku,
·        termomodernizacja istniejącego budynku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)