Rowery miejskie przechodzą w "zimowy sen". Co nowego czeka wiosną? [Szczegóły]

środa, 30.11.2022 14:25 249 0

Wrocławski Rower Miejski kończy swoją działalność w tym roku w środę 30 listopada. Rowery wrócą wiosną.Firma Nextbike, która jest operatorem miejskiej wypożyczalni zadeklarowała przegląd rowerów, zaopatrzenie w nowe jednoślady i uruchomienie 10 kolejnych stacji. Rowery będzie można ponownie wypożyczać od 1 marca 2023 roku.

Nowe stacje w marcu:

  1. Pełczyńska (dworzec kolejowy)
  2. Starodębowa (przystanek kolejowy)
  3. Przy Torze (przystanek kolejowy)
  4. Kopycińskiego / Drabika
  5. Ziemniaczana / Boiskowa
  6. Czarnuszkowa / Waniliowa
  7. Port Lotniczy
  8. Bierutowska
  9. Grapowa / Sygnałowa
  10. Ibn Siny Awicenny (dworzec kolejowy)

Stacje powstały na wnioski mieszkańców. Liczba stacji po dodaniu 10 powyższych będzie wynosiła 230. Wszystkie posiadać będą totemy i stojaki, a 40 spośród nich posiadać będzie pompki rowerowe. Dostawionych zostanie 100 tradycyjnych rowerów, w związku z czym będzie ich już łącznie 2300. Będzie można wypożyczyć również rowery elektryczne, tandemy i rowery transportowe (dotychczas dostępne).

Będzie również nowa aplikacja, która zastąpi obecną. Ceny wzrosną, ale nadal będzie można podróżować za darmo przez 20 pierwszych minut wypożyczenia. Po pierwszej godzinie jazdy zapłacimy 3 zł (o 1 zł więcej), a za każdą następną godzinę kolejne 6 zł (o 2 zł więcej).

Przykładowo za 2 godziny jazdy zapłacimy więc 9 zł. Należy pamiętać, że system nalicza kolejną taryfę już po rozpoczęciu kolejnej godziny, więc warto tak zaplanować podróż, żeby trwała trochę mniej niż pełną liczbę godzin (np. 1h55 min itd.). Przykładowo, za jazdę 2h i 2 minuty zapłacimy już 15 zł, ponieważ naliczy się kolejne 6 zł za trzecią godzinę wypożyczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)