komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Rodzinne warsztaty na długi weekend w mieście

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 483
kategorie artykułu:

Stuningowane autka, zawrotna prędkość, napęd na cztery koła i moc sąsiedzkiej energii – zespół programu Sąsiadujemy zaprasza na otwarte dla wszystkich warsztaty „Szybcy i zdalni”. 17 sierpnia na podwórku Impartu uczestnicy zajęć przygotują autorskie karoserie i nauczą się prowadzić zdalnie sterowane samochodziki. Wstęp wolny.

W sobotnie popołudnie (17.08, g. 15:00–19:00) garaże na podwórku Impartu przy ul. Mazowieckiej 17 zamienią się w prawdziwe warsztaty samochodowe! Ich pomysłodawcami jest duet Inside Job, czyli Ula Lucińska i Michał Knychaus. Artyści z Poznania przyjęli zaproszenie Strefy Kultury Wrocław do projektu „Sąsiadujemy z artystami”. Ich uwagę zwrócił obecny na Przedmieściu Oławskim wątek motoryzacyjny. Znajdujący się przy ul. Tadeusza Kościuszki budynek Franpolu to jeden z najstarszych w Polsce warsztatów motoryzacyjnych, a samo podwórze jest związane z samochodami już od ponad stu lat. Ze wsparciem znajdujących się tam warsztatów i miłośników zdalnie sterowanych modeli z profesjonalnego toru wrocławskiej Driftowni, Ula i Michał przygotowali program wyjątkowych warsztatów i wyścigów.

Uczestnicy sobotniego spotkania przygotowywać będą autorskie nadwozia – zaczną od szkiców, by poprzez doklejanie, rysowanie i malowanie elementów wyruszyć w jazdy próbne! Każdy z przygotowanych pojazdów otrzyma ponadto swoją unikatową kartę.

Warto też zabrać ze sobą wszelkie przedmioty, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować autka (stare zabawki, figurki, ozdoby, naklejki itp.). Zajęcia otwarte są także dla posiadaczy własnych modeli, którzy na osobnym stanowisku będą mogli tchnąć nowe życie w swoje zdalnie sterowane samochodziki. 

Więcej niż auta

Tego dnia odbędzie się również sąsiedzki piknik z przekąskami, strefą relaksu i wieloma innymi atrakcjami dla małych i dużych! Podrasować będzie można też ubrania, torby i plecaki: na podwórku dostępna będzie seria naprasowanek w tematyce samochodowych zawodów. Zajęcia odbędą się na podwórku Impartu – wejście możliwe jest przez tunel od strony ul. Mazowieckiej. Warsztaty otwarte są dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy zdolności motoryzacyjne. Wstęp jest wolny, nie obowiązują zapisy.

Finałem „Szybkich i zdalnych” będzie Grand Prix Trójkąta – organizowane 1 września sąsiedzkie wyścigi!

Sąsiadujemy z artystami

W tym roku w ramach projektu „Sąsiadujemy z artystami” na podwórkach działać będą artystki i artyści spoza Wrocławia, dla których osiedlowe tematy nie są czymś obcym. Do udziału, obok wyżej wymienionego duetu, zaproszona została Cecylia Malik (jedna z autorek podwórkowego Domku na jesionie), która na Ołbinie realizować będzie ekologiczny projekt dla dzieci, Magdalena Fabiańczyk – tworząca na całym świecie artystka i edukatorka, która wraz z mieszkańcami Brochowa tworzyć będzie film o osiedlu oraz Jaśmina Wójcik – artystka pracująca ze społecznościami, pedagożka, autorka i reżyserka m.in. filmu „Symfonia fabryki Ursus”. Projekt Jaśminy zorganizowany zostanie w ogrodzie przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego (ul. Józefa Korzeniowskiego). Szczegóły działań pozostałej trójki ogłoszone zostaną wkrótce.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:48
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
środa, 5.8.2020 13:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki